Yalova’dayız…

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Yalova’dayız…

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Yalova’nın Armutlu, Termal ve Merkez ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Esnaf ziyaretine Armutlu ilçesinde başlayan Genel Başkanımızın ziyaret ettiği bir bakkal esnafı işlerin durgun olduğunu söylerken; ‘’Biliyorsunuz, büyük marketler içerisinde biz zorlanıyoruz. Kıstığım hâlde 1.000 lira civarı elektrik geliyor. Eskiden sigara satışın %30’unu teşkil ederdi, şimdi %70-%80. Onun da kâr marjını biliyorsunuz zaten çok düşük. Annem bana destek oluyor. Onların destek olması da bana ağır geliyor. Ben günde 18 saat ayakta duruyorum, çalışıyorum, mücadele ediyorum.’’ diye konuştu.

Termal ilçesinde vatandaşlarımızla bir araya gelen Genel Başkanımıza Termal ilçesinde ziyaret ettiği bir esnaf; ‘’Şu anda durum iyi değil, fiyatlar anormal. Böyle bir fiyat olamaz. Ben müşteriye fiyat söylerken utanıyorum. 500 liraya sattım, 1.100 liraya geri aldım.” diye dert yandı.

Genel Başkanımızın ziyaret ettiği bir giyim mağazasındaki çalışan; ‘’İşler nasıl?’’ sorusuna; ‘‘Sıkıntılı, idare etmeye çalışıyoruz. Sabah 07.30’da açıyoruz, 100 lirayla duruyoruz hâlâ.  Bugün Ağustos’un 5’i, burası doluydu. Şimdi hiç kimse yok. Boş boş oturuyoruz.’’ cevabını verdi.

Genel Başkanımızın bir kasap esnafına; “Burada yaşayan, haftada bir kilo kıyma alan bir aile şu anda ne kadar alıyor?’’ sorusu üzerine kasap; ‘’Yarım kilo. 50 liralık fiyat, 60 lira oluyor. 2 kilo üzerinde et vermek çok nadir.” diye yanıtladı. Genel Başkanımızın; ‘’Eskiden kaç kilo satıyordun, şimdi kaç kilo satıyorsun?” sorusuna ise esnaf; “Eskiden günde 50 ise, şimdi 15-20 kilo.” diye yanıt verdi.

Yalova’nın Merkez ilçesinde esnaf ziyaretine devam eden Genel Başkanımıza bir vatandaş; ‘’Bu uzmanlık kadrosu nereden çıktı? Bu başöğretmenlik sınavı nereden çıktı? Bak kızım İngilizce öğretmeni. Damadım, oğlum, gelinim. Bu ne demek yani? Kızım harıl harıl ders çalışıyor şimdi. 15 senelik öğretmen.’’ diye dert yandı.

Genel Başkanımızın ziyaret ettiği bir esnaf lokantası; ‘’Bir ay içinde biz pideye 2 kez zam yapmak zorunda kaldık undan dolayı. 2 yılda bir yapıyorduk normalde. Ama şimdi öyle değil. Kıymalı bazen patatesliden daha ucuz diyoruz. 12 lira patatesin kilosu. Yani tarım ülkesindeyiz; 12 liraya patates alıyoruz, 10 liraya soğan alıyoruz.’’ diye konuştu.