www.afetdestek.com platformumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz

GERİ DÖN

Diğer

www.afetdestek.com platformumuz üzerinden bize ulaşabilirsiniz

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde; Gaziantep, Hatay, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye ve Kilis illerimizi kapsayan depremden etkilenen vatandaşlarımızın; barınma yeri, gıda erişimi, ilaç gibi ihtiyaçlarda yaşanılan erişim sorununa dair;

Deprem çalışmalarındaki ulaşımı ve bilgi akışını kolaylaştırmak adına deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza ve yardım etmek isteyenlere yönelik koordinasyon noktamızı oluşturuyoruz.

 

Bilgi, iletişim ve ulaşım kolaylığı sağlamak amacıyla önemli telefon numaraları, önemli web siteleri, özel yardım kurumları, kurumlara bağışlar, yardım sağlamak isteyenler için güvenilir ve doğrulanmış bilgilerle https://www.afetdestek.com/ platformumuz destek sağlamaktadır.

Depremden etkilenen şehirler ağırlıklı olarak tüm Türkiye genelindeki geçici akaryakıt noktaları, barınma yerleri, eczane, gıda dağıtım yerleri, mobil tuvalet, toplanma alanları, veteriner ve yardım toplama alanları gibi önemli konumlara platform üzerinden ulaşılarak ihtiyaç duyulan bilgiye kolaylıkla erişilmektedir.

Afet bölgesindeki vatandaşlarımız için sağlıklı iletişim kanalları oluşturmak kritik öneme sahiptir. Depremden etkilenen bölgelerdeki ulaşımın ve bilgi akışının ivedilikle kolaylaştırılması gerekmektedir.

Bu kapsamda, Türkiye genelindeki önemli konum ve başlıkları bilgilerle https://www.afetdestek.com/ platformu üzerinde toplandı.

Aşağıda belirtilen başlıklara yer verilen platform, sürekli güncellenerek yeni başlıklara yer vermeye devam etmektedir:

 1. Önemli Telefon Numaraları
 2. Önemli Web Siteleri
 3. Özel Yardım Kurumları
 4. Kurumlara Bağışlar
 5. Yardım Sağlayabilirim
 6. Geçici Akaryakıt Noktaları
 7. Barınma Yerleri
 8. Eczane
 9. Gıda Dağıtım Yerleri
 10. Mobil Tuvalet
 11. Toplanma Alanları
 12. Veteriner
 13. Yardım Toplama Alanları