Uşak’tayız…

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Uşak’tayız…

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener; Uşak’ın Eşme, Merkez ve Banaz ilçelerini ziyaret ederek vatandaşın sorunlarını dinledi.

Esnaf ziyaretine Uşak’ın Eşme ilçesinde başlayan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, bir dönerci esnafıyla sohbet etti. İşlerini düzeltmeye çalıştığını söyleyen dönerci; ‘’Önceden 30 kilo döner takıyordum. Şimdi 10 kilo. Eşim çalışmıyor. Şu an ev geçindirmekte zorlanıyoruz. 1 buçuk ay önce 13 liraydı aldığımız toptan döner, şu anda 35 lira. Öğrencilerin karnını doyurabileceği bir döner vardı. O da ucuz değil artık. Bir porsiyonu 10 liraya satıyoruz.’’ dedi.

Genel Başkanımızla sohbet eden bir genç ise; ‘’Eğitim sisteminin düzelmesini istiyoruz. Ülkenin düzelmesi için eğitim sisteminin düzelmesi lazım. Yoksa hiçbir şey düzelmez.’’ diye konuştu.

Uşak’ın Merkez ilçesinde vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemeye devam eden Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e süt üreticisi bir vatandaş sorunları anlattı. Süt fiyatlarının yem fiyatlarını karşılamadığını söyleyen süt üreticisi; ‘’Elimizdeki 2-3 aylık hayvanları kesmek zorunda kalıyoruz. 7-8 aylık danalar kesime gider mi? Gübre atacağız, bahar geldi. %300 gübreye zam var. Yani yarısını atabilirsek ne mutlu bize. Üretim kaybı var. Seneye ekeceğimiz meçhul. Seneye yani tarımdan kopan çok, hatta biz de kopmayı düşünüyoruz. Zarar ede ede nasıl yapacağız biz bu işi? Bunlara biz bir çare istiyoruz.’’ dedi.

Banaz ilçesinde esnaf ziyaretine devam eden Genel Başkanımız girdiği bir ayakkabıcı dükkânında esnafın sorunlarını dinledi. Ayakkabıcı esnafı; ‘’Mala borcum var, kredi borcum da var. Kredisiz hiçbir şey dönmüyor. 4 bin lira buraya kira veriyorum.’’ dedi.