Tekirdağ’dayız…

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Tekirdağ’dayız…

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa, Malkara ve Hayrabolu ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Süleymanpaşa ilçesinde esnaf ziyaretine başlayan Genel başkanımız ziyaret ettiği bir helvacıda helvacı esnafı; ‘’Nefes almak istiyoruz işte ama onu da alamıyoruz. Fiyatlar çok dengesizleşti, her hafta zam geliyor. Mecburen yansıtmak zorunda kalıyoruz. Bir de biz suçluymuşuz gibi gösteriliyor. Türkiye’de yaşıyoruz ama vatandaş olarak kıymetimiz yok. Türkiye vatandaşı olarak kıymetli değiliz. Yani dışarıdan gelenler bence daha kıymetli. Yani şu poşetler bittiği zaman ben nasıl bastıracağım bunları? Bilmiyorum. O kadar pahalandı ki. Günde 10 kilo helva satacağız ki hepsinin masrafı çıkacak, bize de kâr sağlayacak. Ayakta kalacağız ve üç kişi geçineceğiz.’’ diye konuştu.

Süleymanpaşa’da Genel Başkanımızın; "Haftada bir kilo et alan sabit müşterileriniz şimdi ne yapıyor?" diye sorduğu bir kasap; "İşler malum, anlatmaya gerek yok. Üç haftada bir geliyor. Eskiden Tekirdağ'da, mezbahada bir haftada 600-700 hayvan kesilirken şimdi 150 hayvana düşmüş durumda." yanıtını verdi.

Genel Başkanımız; ‘’Bizi kurtarın.’’ diyen kalabalığa; ‘’Birbirimizi beraber kurtaracağız. Önce sandığa gidilecek. Çiftçi gidecek, 'Gübre alamadım, Hariri'nin cebine 24 milyar lira koydular.' deyip oyunu atacak. Esnaf gidecek; 'Her gün zam geliyor, insanların alım gücü düştü, ben siftah yapamıyorum.' deyip gereğini yapacak. Sonuç itibarıyla 5-10-11 maaşlı danışmalar için; 92 puanla atanamamış, 58 puanla atanmış gençler için, atanamamış öğretmenler için, açlığa mahkûm edilmiş emekliler için; sizi düşünmeyen, sizi adam yerine koymayan bu iktidar için, bu zihniyet için sandıkta helal oylarınızla hepsini emekliye sevk edeceğiz. El ele verip bu harami düzeni birlikte emekliye sevk edeceğiz." diye konuştu.

Süleymanpaşa’nın ardından Malkara’da esnaf ziyaretine devam eden Genel Başkanımız kendisini bekleyen kalabalıktan gelen; ’’Belediye Başkanımız ondan daha çok yardım yapıyor." sözleri üzerine; ‘’Cumhurbaşkanı'nın çok derdi var. O kadar çok. 5 maaş alan danışmanlar var, 11 maaş alan danışmanlar var. Şimdi kendi maaşına da %40 zam yapıyor, geçinemiyor. 140 bin lira ile geçinemiyor, ne yapsın?” dedi.

Genel Başkanımızın mikrofon uzattığı emekli bir vatandaşımız ise; ‘’Biz emekliler açız. Et alamıyoruz, rahatsızız doktora gidemiyoruz. Hani Tayyip baba nerede? Ne olursunuz, ölüyoruz artık. Bizi kurtarın." diye konuştu.

Malkara’da bir esnafımız ise; “İşlerimiz, kör topal gidiyor. Muhtemelen asgari ücretten az alıyoruz. Bu dükkân ayakta dursun diye boğazımızdan kısıyoruz. Zaten pandemi iki sene bizi mahvetti. Ekonomiden başka bir şey konuştuğumuz yok. Eskiden nerede akşam orada sabah eşimle çok gezdik. Şimdi olmuyor benzin parasını düşünüyoruz, 30 yaşında bize bunları düşündürttüler.” diye konuştu.

Malkara’nın ardından Hayrabolu’da vatandaşlarımızla bir araya gelen Genel Başkanımıza bir esnaf; ‘’ Kredi kartları ile satışlar bile durma noktasına geldi. Eskisi gibi defter tuttuğumuz köylüler borçlarını çevirmekte zorlanıyor. Türkiye'nin en verimli ovası Hayrabolu'da. Ama çiftçiler tarihin en zor dönemini yaşıyor." dedi.

Zamlardan dert yanan bir başka esnafımız; ‘’Bunu vatandaşlarımıza anlatmakta daha büyük zorluk çekiyoruz. 30 yıllık müşterilerimize sürekli gelen zamları hissettirmek istemiyoruz. Sattığımızı artık yerine koyamıyoruz. Elektrik faturaları iyice yükseldi. Vergiler sürekli artıyor. Bu böyle gitmez.’’ diye konuştu.