Sakarya’dayız…

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Sakarya’dayız…

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Sakarya’nın Kocaali, Karasu ve Ferizli ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Sakarya ziyaretine Kocaali ilçesinde başlayan Genel Başkanımız, Kocaali’de vatandaşlarımıza; ‘’20 Ocak 2020’den beri Sakarya’ya üçüncü gelişim. Tam 2 buçuk yıldır il-il, ilçe-ilçe, sokak-sokak arkadaşlarımla beraber geziyoruz. Çünkü çok uzun bir zamandır esnaf dükkânlarında satılan malların üretim aşamasında neler olduğunu, hangi problemler yaşandığını, o dükkânların siftah edip etmeden kapanıp kapanmadığını; o malı üreten çiftçinin, besicinin, et ve süt üreticisinin, sanayicinin durumunun ne olup ne olmadığını, o dükkânlarda müşteri olarak rastladığımız annelerin akşama ne pişireceğini; atanamayan öğretmenlerin, EYT’lilerin, o 2.500 TL maaşın buhar olup uçtuğu, 92 puan-86puan alıp KPSS’de atanamamış ama buna karşılık 58 puan ile atanmış arkadaşların bulunduğunu gören gençlerin dertlerini dinlemek üzere o esnaf dükkânlarında tek tek dolaştık. O esnaf dükkânlarının hiçbirinin içerisinde ben bir siyasi partiyi yermedim kendi partimi de övmedim, propaganda yapmadım. Çünkü derdimiz sizin derdinizi öğrenmek ve onu kamuoyunun gündemine taşımaktır. Dinlemeyenlere, kulağını kapayanlara sizin derdinizi anlatmayı, sesinizi duyurmayı başardık. Bizim inancımıza göre muhalefet halkın avukatı olmalıdır. İktidar da görevini yapmalıdır, hizmet etmelidir. Dolayısıyla biz bu görevi yerine getirdik.’’ diye konuştu.

 Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, bir köftecinin sabahtan beri 2 müşterinin olduğunu öğrendi.

Bir bakkalda çalışan iki kadın ise değişim istediklerini, artık gülmek istediklerini, zor geçindiklerini söylediler.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Kocaali ilçesinin ardından Karasu’da vatandaşlarımızla bir araya geldi. Kalabalığın içinden Genel Başkanımıza seslenen bir kadının mülakatların kaldırılmasını istemesi üzerine Genel Başkanımız; ‘’Çocuk okutan annenin feryadı bu. Yıllarca KPSS’ye çalışmış ama mülakatta dayısı olmadığı için elenmiş çocukların annesi konuşuyor. Bakın emek harcamaya çalışmaya, emek sarf etmeye kimse karşı değil. ‘Çocuğum çalışsın, gayret göstersin ama hakkı yenmesin.’ diyor. KPSS’den 92 puan alıp atanamamış genç gördüm ben. Ama yanındaki 58 puanlı arkadaşının atandığını ağlayan genç gördüm ben. 86 puan alıp atanamamış kızı için yolun orta yerinde ağlayan anne gördüm ben. Aynı kızının 62 puanlık arkadaşını görmüş anne gördüm ben. Bu hak mıdır? Bu hukuk mudur? Bu vicdan mıdır? Bu ahlak mıdır? Demek ki mülakatlar AK Parti’ye, AK Partiliye iş bulma merkezleri hâline gelmiş. İYİ Parti iktidarında mülakatı zaten kaldıracağımızı söylemiştik. Burada yineliyoruz." diye konuştu.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, temeli sayınErdoğan tarafından 3 yıl önce atılan ve kısa bir süre önce sökülmeye başlanan BMC’nin Karasu’daki tesislerine gitti.

Burada bir açıklama yapan Genel Başkanımız; “Bir şehre söz veriliyor sonra fabrika kaldırılıp götürülüyor, nereye götürüldüğü de belli değil. ‘Allah bizi milletimize yalan söyleyenlerden eğlemesin.’ demiştim. Apaçık yalan eylemi ile karşı karşıyayız. İnşallah bizim iktidarımızda bu sefer biz devlet olarak bu yatırımı yaparız.” diye konuştu.

Karasu’nun ardından Ferizli’ye geçen Genel Başkanımız, bir fırıncıyla sohbet etti. Fırıncı; insanların alım gücünün düştüğünü belirtti.

Ferizli’de bir züccaciye dükkânı esnafıyla sohbet eden Genel Başkanımıza esnaf; alım gücünün çok düştüğünü, mala borcu olduğunu, şu an asgari ücrete zammın ihtiyaç olduğunu belirtti.