Ordu'dayız...

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Ordu'dayız...

Genel Başkanımız Karedeniz turuna Giresun'un ardından Ordu'da devam etti.

Ordu'nun Aybastı, Kabataş ve Korgan ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geldi, dertlerini dinledi.

Ordu'nun Aybastı ilçesinde esnaf ziyaretini gerçekleştiren Genel Başkanımıza bir eczacı sağlık sistemindeki çöküşü anlattı. İlaç tedarikinde sorun yaşadığını belirten eczacımız; ''İlaç fiyatları özellikle vatandaşta hissedildi yani çok fark almaya başladık. Bu tabii vatandaşı yoruyor. '' sözleriyle düşen alım gücüne de vurgu yaptı.

Genel Başkanımız Aybastı'nın ardından Kabataş'ta vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Kabataş'ta kalabalığa seslenen Genel Başkanımız; ''Bugün bir şey duydum. Bugün bir gazetemizde manşetten verilen bir haber var. Tarım Bakanı övüne övüne açıklamış. Buğday ektirmek için Venezuela’dan yer kiralamış bizimkiler. Bu ne demek biliyor musunuz? Venezuela’nın topraklarını kiralıyorsun. Oraya para ödüyorsun. Sonra buradan insan götüremeyeceğine göre oranın işçisine buğday tarımı yaptırıyorsun. Muhtemelen gübresini, mazotunu, ilacını veriyorsun. Onlara işçi maliyeti olarak para ödüyorsun. Buğdayı alıp getiriyorsun. Ya Allah’ınızdan korkun be! Şu arıcılara makul miktarda, girdisinde sübvanse edilmiş şeker versen ne olur? Fındık üreticisine bu parayı versen ne olur? Türkiye uçar, uçar, uçar! Dolayısıyla; ‘Yerliyiz, millîyiz’ diye diye gelenler; her birimizi böyle elinde miskalle, kuyumcu terazisiyle; ‘Gayri millî midir? Millî midir? Yerli midir?’ diye ölçenler bir dönem de Müslümanlığımızı ölçerlerdi. Şimdi kadere bak, milliyetçiliğimizi ölçüyorlar. Bütün bunların neticesinde Venezuela’dan toprak kiralıyorsun. Dolayısıyla bütün bunların ortadan kaldırılabilmesi için, bütün yanlışlıkların giderilebilmesi için o müşteri nasıl bu dükkânın içinde velinimetse; değerli kardeşlerim, siz de seçmensiniz, milletsiniz. Siz velinimet olmalısınız.'' diye konuştu.

Kabataş'ın ardından Korgan'da ilçe ziyaretine devam eden Genel Başkanımızın konuşması sırasında mikrofon uzattığı bir dolmuş şoförü; "Arabama mazot koyamadım, mazot koyamadım arabama. Şu anda otogarda yatıyor araba. İş yok. İki tane çocuk okutuyorum… Okutamıyorum. Hâlimiz perişan." dedi.

Genel Başkanımızın ziyaret ettiği bir çiğ köfteci; ''İşler nasıl?" sorusuna; "İşler vahim. Bu ay mesela Bağ-Kur'umuzu ödeyemedik. Bayram sezonu olduğu hâlde işler çok durgun.'' diyerek karşılık verdi.