Niğde’deyiz…

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Niğde’deyiz…

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Niğde ziyaretinde Ulukışla, Bor ve Merkez ilçelerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.


Ulukışla’da bir markete giren Genel Başkanımız; ‘’İşler nasıl?’’ sorusunun ardından; "İşler üzerine pandemi gelince kötüleşti. Paketlerden de bir şey alamadık. Manav olduğumuz için bizi kapatmadılar. Vergilerimiz fazla, her şeyimiz fazla kimse memnun değil. Destek için müracaat ediyoruz kimseye bir şey vermiyorlar. Bırakın desteği başvurumuz bile onaylanmıyor. Her şey ucu ucuna denk geliyor. 20 senedir 1 ay bile Bağ-Kur ödeyemedim. En son yapılandırma yapacağım onun da ödeyeceğim için değil faizleri silinsin diye.’’ cevabını aldı.


Bor ilçesinde bir beyaz eşya dükkânında esnafın derdini dinleyen Genel Başkanımıza esnaf; ‘’40 yıllık esnaflık hayatımızda böyle bir piyasa görmedik. Kaypak, istikrarsız, başıboş. Esnafın hâlini anlayacak kimse yok. Denetim yok. Diyorum ya 40 yıldır böyle bir piyasa hiç görmedik. Bugün aldığımız şeyi yarın alamıyoruz.’’ dedi.


Ne yapılması gerektiğini soran Genel Başkanımıza esnaf; ‘’İşte esnaf ayakta tutulmalı. Esnaf, Özal'ın tabiriyle orta direk. Yani orta direk sıkıntılı. Bütün yük bizim sırtımızda. Fabrikadan alıyorsun, tüketiciye satıyorsun. Yani işte o sanayici siz satmazsanız şimdi nasıl üretecek? Yarını kimse düşünemiyor. Yarını kimsenin garanti altında değil. Ne yapacağını bilemiyor yani. Hani bugün var 5-10 kuruş. Ama ‘Yarın bekleyelim.’ diyor.’’ açıklamasında bulundu.


Niğde ziyareti kapsamında emekli maaşından yakınan vatandaşımız; ‘’Benim emekli maaşım çok büyük sıkıntı. Ben 5225’ten emekli günü verdi, oldum. 7.000 gün yatırdım diye şirkette ortaksın diye bana şu an 1.700 lira maaş veriyorlar, 900’den emekli oldum. Ben yüksek maaştan olacağım diye emekli oldum, 900’den oldum. Yani 2.400 lira almıyorum şu an.’’ dedi.