8 Haziran, 2019

İYİ Parti olarak devletimizin yeniden hendeğe sürüklenmesine müsaade etmeyeceğiz!

Büyük Türk Milleti,

6 Mayıs darbesi ile millî iradeyi gasp etmek isteyen iktidar partileri
yeni bir çözüm süreci ile milletin hukukunu çiğnemeye devam etmektedirler.
“Öcalan avukatlarıyla görüşsün” diyerek başlatılan süreçle bebek katilinin terör
örgütünü yönetmesine ve Türk Devletini tehdit etmesine izin verilmiştir.
Sayın Binali Yıldırım'ın terör örgütüne göz kırpan açıklamaları göstermektedir ki, 2015 yılında buzdolabına kaldırıldığı söylenen çözüm süreci yeniden ısıtılmaktadır. Adını “pekeke” diye telafuz ederek terör örgütüne şirinlik yapmak, “Kürdistan, Lazistan” diyerek eyalet ve federasyon imalarında bulunmak millî bütünlüğümüzü tehdit eden mesajlardır. Dün çöp toplama işinden beka sorunu çıkartmaya çalışanların bugün bekamıza kastedenlerle pazarlık masasına oturmaları milletimize kurulmuş bir tuzaktır.
Bu sürece İYİ PARTİ olarak seyirci kalmayacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz.
Devletimizin yeniden hendeğe sürüklenmesine hiçbir şartta müsaade etmeyeceğiz.
Seçim kazanmak için gidilecek adres terörist başı değil; millettir. Terör örgütüyle ve elebaşıyla yürütülen görüşmelere derhâl son verilmelidir. Devletimizin itibarı oy ve koltuk hesaplarına feda edilmemelidir. Etnik köken ve inanç farklılıkları üzerinden yürütülen kutuplaştırma ve çatıştırma söylemlerinden vazgeçilmelidir.
İYİ PARTİ olarak süreci takip etmekle yetinmeyeceğimizi ve milletin hukukunu sonuna kadar müdafaa edeceğimizi beyan ediyoruz.
Büyük Türk Milleti,

Her telden çalan ve her kılığa giren siyaset bezirgânlığı 23 Haziran’da bir kez daha kaybedecektir. 31 Mart’ta olduğu gibi 23 Haziran’da da nefret değil sevgi kazanacak. Düşmanlık değil birlik ve kardeşlik kazanacak. Yalan, riya ve çok yüzlülük değil iyilik doğruluk ve cesaret kazanacak. Hukuk ve demokrasi kazanacak.
İYİ PARTİ olarak sandık darbecilerinin karşısında, milletin yanında olacağız.
31 Mart’ta siyasi tabloyu değiştiren ve Türkiye’nin yüzünü güldüren İYİ PARTİ, 23 Haziran’da da güçlüden değil; milletten ve adaletten yana olacak.
Söz veriyoruz: Her şey çok güzel olacak.
Söz veriyoruz: Türkiye İYİ olacak.

Yavuz Temizer
Sanayi, Teknoloji, Çevre ve
Gençlik Politikalarından Sorumlu
Genel Başkan Yardımcısı