Kahramanmaraş’tayız…

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Kahramanmaraş’tayız…

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Kahramanmaraş’ın Elbistan, Afşin ve Göksun ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Esnaf ziyaretine Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde başlayan Genel Başkanımız, ziyaret ettiği bir kasap dükkânının sorunlarını dinledi. Kasap dükkânında esnaf; artan kesim fiyatlarından, geçen seneki ve bu seneki yem fiyatları arasındaki uçurumdan şikâyet ederken dükkân kirasının yıllık 5 bin Euro olduğunu belirtti. Alım gücünün de 3-4 aydır fazlasıyla düştüğünü söyleyen kasap; ‘’Sabahtan beri 10 kişi gelmiştir, 5’i almıştır. O da diyelim ki; ‘Ciğer etinden 3 kilo ver.’ diyorsa 1 kiloya düştü. Tavuk 50 lira, 55 lira olmuş. Nasıl alacak yani? Yumurta satmayı bıraktık. 40 lira kolisi.’’ diye konuştu.

Genel Başkanımıza ziyaret ettiği elektronik eşya satan bir dükkânda esnaf; “Esnafın durumu hiç iç açıcı değil. Her gün ürünlere zam geliyor. Burası elektronik ürün satılan bir dükkân. Biz ürünlerimizi dolar kuru üzerinden satın alıyoruz. 100 dolara aldığımız ürünü yine 100 dolara alıyoruz. Ancak Türk lirası değer kaybettiği için biz daha pahalıya almış oluyoruz. Sattığımız ürünleri yerine koymakta dahi zorlanıyoruz. Esnaf olarak durumumuz hiç iç açıcı değil.” dedi.

Elbistan’da toplanan kalabalığa seslenen Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, olağanüstü hâl ile ilgili konulara; ‘’Son günlerde ekonomik sebeplerden ötürü olağanüstü hâl ilan edilsin diye konuşuluyor. Sermaye kontrolü yapılsın diye konuşuluyor. Bu can bu bedende oldukça vatandaşın üzerinden rant elde ettirmeyeceğim. Bu tür meseleler ile vatandaşın hakkının elinden alınmasına müsaade etmeyeceğim.” dedi.

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde esnaf ziyaretine devam eden Genel Başkanımıza bir ayakkabıcı esnafı; ‘’Mal alacak gücümüz yok. Şimdi eskisi gibi çek, senet de kalmadı. İmalatçılarda büyük bi ham madde sıkıntısı da var. Onlar da mal bulamıyor. Yani paramız olsa bile mal alamıyoruz. Böyle bir şey de ilk defa görüyorum ben. 15 seneden beri esnafım. Yalnız çalışıyorum. Eleman çalıştırma şansımız yok ki. Şu ana kadar 3 ayakkabı sattım. Hepsi kâr olsa ne olacak ki?’’ diye konuştu.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Göksun ilçesinde telefoncu esnafını ziyaret etti. Telefoncu esnafı; yüksek kiralardan, kira stopajından, elektrik faturalarından şikâyet ederken; ‘’İşler çok kötü. Hangi birinden bahsedeyim? Bitmişiz, her şey bitmiş. 75-70 bin lira kira ödüyoruz. Fiyatları demeye gerek yok. Elindeki malı satmaya korkuyorsun. Satınca geri mal alamıyorsun. Allah yardımcımız olsun.’’ dedi.