21 Ocak, 2019

İYİ PARTİ Tank Palet İşçilerinin yanında

Türk Harb-iş Sendikası tarafından, Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı amacıyla Sakarya Gar Meydanı’nda yapılan mitinge, partimizin 20 milletvekili de katılarak destek verdi. 

Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır’ın ev sahipliğinde, Genel Başkan Yardımcımız Yavuz Temizer, TBMM Grup Başkanı ve Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar, Tekirdağ Milletvekilimiz Enez Kaplan, Erzurum Milletvekilimiz Naci Cinisli, Eskişehir Milletvekilimiz Arslan Kabukçuoğlu, Antalya Milletvekilimiz Feridun Bahşi, Mersin Milletvekilimiz Zeki Hakan Sıdalı, İstanbul Milletvekilimiz Hayrettin Nuhoğlu, Bursa Milletvekilimiz Ahmet Kamil Erozan, Denizli Milletvekilimiz Yasin Öztürk, Trabzon Milletvekilimiz Dr. Hüseyin Örs, Kayseri Milletvekilimiz Dursun Ataş, Aksaray Milletvekilimiz Ayhan Erel, Ankara Milletvekilimiz Prof.Dr.Ayhan Altıntaş, İstanbul Milletvekilimiz Ümit Beyaz, Adana Milletvekilimiz İsmail Koncuk, Konya Milletvekilimiz Fahrettin Yokuş, Samsun Milletvekilimiz Bedri Yaşar, Adana Milletvekilimiz Mehmet Metanet Çulhaoğlu, Ankara Milletvekilimiz İbrahim Halil Oral, Gençlik Kolları Genel Başkanımız Burak Öztürk ve Bolu, Düzce, Kocaeli Gençlik kolları yönetimi mitinge katılarak destek verdiler. Partimizin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Cihan Kolip de milletvekillerimiz ile birlikte işçilerin eylemlerine destek verdi.
Genel Merkez yöneticilerimiz, Milletvekillerimiz Sakarya İl Binası’nda buluşarak, mitingin yapılacağı Gar Meydanı’na kadar kol kola yürüyüş yaptılar. Binlerce işçi ile birlikte miting alanına yürüyüp, işçilere sloganlarla ve alkışlarla destek verdiler.Miting çıkışında ise çok sayıda işçi Sakarya Milletvekilimiz Ümit Dikbayır’ı çağırarak, “Sayın Vekilim. Ankara’da bizim adımıza vermiş olduğunuz mücadeleden dolayı Allah razı olsun. Ne olur bizi yalnız bırakmayın” şeklinde seslendiler. Milletvekilimiz Ümit Dikbayır ise, Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirme kararının geri çekilmesi için ellerinden gelen gayreti bugüne kadar gösterdiklerini ve bundan sonra göstermeye devam edeceklerini söyleyerek, “Merak etmeyin. Bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.