26 Mart, 2019

İYİ Parti milletimizin kurduğu bir partidir, milletin ta kendisidir

Son günlerde gerek görsel gerekse yazılı basında Millet İttifakı ve Partimiz belediye meclis üyeliği adayları listelerinde PKK terör örgütü ile ilişkili kişilerin adaylıklarına yer verildiği şeklinde gerçek dışı ve iftira niteliğinde haberlere yer verilmektedir.  Hatta cumhur ittifakı adayları bu haberleri yerel gazetelerde bastırarak kaybedeceklerini anladıkları şehirlerde ücretsiz olarak dağıtmaya başlamışlardır.

Yapılan çirkin propaganda göstermektedir ki; cumhur ittifakı 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde hezimete uğrayacağını görmüş ve son hafta ''çamur at izi kalsın'' mantığı ile siyasi ahlak ve etikten yoksun bir çalışmaya girişmişlerdir. Ancak Aziz Milletimiz oynanan oyunların farkındadır. Atılan bu çamur ne İYİ Parti'nin ne de Millet İttifakı'nın durdurulamaz yükselişine engel olabilecektir. 

Bilindiği üzere; Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde listelerde yer alan bütün adayların Adli Sicil Kayıt Belgeleri, ilgili İl ve İlçe Seçim Kurullarınca incelenmekte ve adaylığa engel bir halin bulunması halinde, ilgili şahsın adaylık listesinde yer alamayacağına karar verilmektedir. Partimizce de tüm adaylarımızın Adli Sicil Kayıt Belgeleri incelenmiş ve listelerimizdeki adaylarımızın adaylığa engel bir durumlarının bulunmadığı tespit edilmiştir. İçişleri Bakanı, seçildikten sonra listelerimizdeki adaylardan üç yüze yakın adayın açığa alınacağını ifade ederek ülkemizde demokrasinin askıya alındığını bir kez daha açıkça itiraf etmiştir. Vatandaşlarımızca sorulması gereken tek bir soru bu açıklamaların iftiradan ibaret olduğunu gözler önüne serecektir: '' Madem listelerde PKK terör örgütü ile iş birliği içerisinde olan şahıslar var, İçişleri Bakanı neden seçimden sonrayı işaret etmektedir? '' Ellerinde yeterli istihbarat ve delil varsa İçişleri Bakanı'nı derhal göreve davet ediyoruz! 

Partimizce söz konusu iftira içerikli haberler hakkında gerekli hukuki girişimlerde bulunulmuş olup; yargı süreci ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Unutulmamalıdır ki; İYİ Parti milletimizin kurduğu bir partidir, milletin ta kendisidir. İYİ Parti; vatanın bütünlüğünün, milletin istiklalinin, camilerimizden yükselen ezan sesinin teminatıdır. Milli iradeyi dilinden düşürmeyenlerin milli iradeyi tehdit etmesi tarafımızca asla kabul edilmeyecek, ülkemizde hukukun ve demokrasinin yeniden tesisi sağlanana kadar mücadelemiz sürecektir. 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Hasan SEYMEN
Seçim İşleri, Hukuk ve İnsan Haklarından Sorumlu 
Genel Başkan Yardımcısı