‘’Hukuk ülkesinde hukukun üstünlüğü olur, adalet olur.’’

GERİ DÖN

TV Programları

‘’Hukuk ülkesinde hukukun üstünlüğü olur, adalet olur.’’

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener 28 Mayıs Çarşamba günü FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı.


Rize ziyaretinde yaşadıklarına ve Cumhurbaşkanı’nın tehditkâr konuşmalarına ilişkin Genel Başkanımız; ‘’Bir müdahalenin sert bir müdahalenin konuşulduğu konuşuldu. Bu konunun üzerine, İkizdere'ye gideceğimi ilan ettim. Kapanma gelince bayram sonrası gittik. Rize'ye benim gidişim bayramdan önce TV kanalında ilan edildi. İlginç bir biçimde Erdoğan'a siyaset etme biçimi açısında dünyada ‘Sultancıl Yönetim’ diye bir kavram var. Diktatör dememeye gayret ederim. Bir siyasetçiye yakıştırmıyorum.
Netanyahu ile siyaset yapma anlayışlarını benzettim. Bu derece çarptırılacağı hiç aklıma gelmemişti. Bizzat Erdoğan tarafından çok ağır çarptırıldı. Çünkü o sırada Sedat Peker videolar yayınlamaya başladı ve çok ağır iddialar bulunduğu videolar. Başlangıçta bu videolarla ilgili nasıl bir tutum alacağımızı bilemedik. Çünkü bir aile meselesi var. Bildiğiniz evin içinde çoluk çocuk kavgası gibi. Bir eski İçişleri Bakanı olarak söylüyorum. Devletin bu hâle gelmesi çok çirkin.’’ dedi.


Sayın Erdoğan’ın şehirleri bölerek düzen vermeye çalıştığını savunan Genel Başkanımız; ‘’Meral Akşener ya da bir başka siyasetçi Rize'ye gidemez. Niye? Rize Erdoğan'ın. Böyle bir şey olmaz. AK Parti Genel Başkanı olarak konuştu, AK Parti Genel Başkanı olarak konuşması bile son derece çirkin. Buna pabuç bırakılır mı? Ben bırakmam. Bu hafta yine gezeceğim. Ben görevimi yerine getireceğim. Benim üzerimden muhalefete yapılan tehdit 'oturun yerinize'. Çünkü beyefendiler oturuyor, gezmiyor.’’ açıklamasında bulundu.


Cumhurbaşkanlığı adaylığı konuşmalarının henüz erken olduğunu söyleyen Genel Başkanımız; ‘’Şahsi bir hedefe, kendime dair bir projeye adım atmıyorum, atmayacağım. Ortak bir adayla gidilmesinde fayda var. Bugünden bunu konuşmanın aradaki birlikteliğe zarar vereceğini düşünüyorum. Meral Akşener olarak bu birlikteliğe zarar verecek hiçbir adım atmayacağım.’’ dedi.


Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin Türkiye’yi hukukun üstünlüğü, demokrasi ve millet iradesi çizgisinden çıkardığına, İyileştirilmiş ve Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’in Türkiye’nin imkânlarını, güçlü bir kuvvetler ayrılığı ilkesiyle; seçmenin özne olduğu çizgisinden ayrılmadan tüm vatandaşların huzurlu, mutlu ve refah içinde olacağı bir Türkiye’de yaşamasını sağlayacak planlarını anlattı.

 

Programın tamamını izlemek için aşağıdaki linke tıklayınız...

https://youtu.be/3NOCt_lsj7w