24 Mart, 2018

TRABZON, MERAL AKŞENER'İ AĞIRLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yurt içi ziyaretleri kapsamında düzenlediği programları çerçevesinde bu hafta Trabzon ilimizdeydi. Genel Başkanımız beraberindeki İYİ Partili heyet ile birlikte öğle saatlerinde Trabzon Havalimanında İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Hasan Saka ve Trabzon teşkilatımız tarafından coşkuyla karşılandı.

Bu hoş karşılamanın ardından Trabzon il başkanlık binamızın açılışını gerçekleştirmek üzere açılışın yapılacağı alana hareket eden İYİ Parti konvoyuna yol boyunca Trabzonluların gösterdiği ilgi görülmeye değerdi.

Açılış töreninin yapılacağı alanda kendisini bekleyen binlerce vatandaşımız ile buluşan Genel Başkanımız Meral Akşener, açılış öncesinde Trabzonlu hemşehrilerine hitaben ülke gündemine dair değerlendirmelerde de bulundular.

Konuşmasında 12 Eylül 2010 referandumuyla gerçekleştirilen anayasa değişiklikleri ile malum FETÖ'ye sağlanan imkanları hatırlatan Sayın Meral Akşener, o seçimlerde bu terör örgütüne imkan sağlayacak anayasa değişikliğine hayır diyerek karşı çıktıklarını belirterek; o tarihten sonra terör örgütünün daha da güçlenerek 15 Temmuz 2016'taki hain girişime tevessül ettiğini ve bu nedenle de 249 şehit ve binlerce yaralı verdiğimizi hatırlattı.

Bu elim hadiselere sebep olan AK Parti hükümetlerinin yanlış siyaset tarzını eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 15 Temmuz gecesi hiç bir hükümet yetkilisinin sokaktaki mücadeleye katılmadığını ve kendi can güvenliklerini sağlamanın peşinde hareket ettiklerini hatırlatarak; "Milet baktı devlet elden gidiyor, meydanlara çıktılar devleti sokaktan topladılar." dedi.

Buna rağmen iktidardaki yönetimin, böylesi büyük bir hadisenin sorumluluğunu gerektiği gibi üstlenmeyerek 'kandırıldık' sözüyle geçiştirmeye çalıştığından bahseden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener;

"İlk önce bu arkadaşı biliyorsunuz Merkel kandırdı, sonra bir ara Berlusconi kandırdı, kankalık devam ediyor. Şimdi Macron da kandırıyor. Ondan evvel Hollandalılar kandırdı. Ve en son Obama. Ama en önemlisi FETÖ kandırdı, PKK kandırdı, Apo kandırdı, Kandil kandırdı. Yahu bu kadar kandırılan devlet adamı olur mu? Bu kadar kandırılan bir adamdan devlet yönetmesi beklenebilir mi? " diye sordu.

Konuşmasında emniyet mensuplarımızın sorunlarını da dile getiren Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, polislerimize 3.600 ek gösterge hakkının ödenmesi için çalışacaklarının altını bir kez daha çizerek, "Ya mevcut iktidar İYİ Parti gelene kadar bu hakkı verecek, ya da biz iktidara gelince vereceğiz." diye konuştu.

Açılış töreninin ardından hemşehrilerini dinleyen, esnafla selamlaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; sonrasında ise davetli olduğu bir nikah törenine iştirak etti ve nikah töreninin ardından Trabzon'daki programını sonlandırarak sevgi ve iyi dilekler ile Trabzon'dan uğurlandı.