23 Aralık, 2017

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER'İN YEDİNCİ DURAĞI SİVAS

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti Dinliyor" sloganıyla başlattığı yurt içi il ziyaretlerine devam ediyor. Henüz 21 Aralık'ta Tekirdağ'ı ziyaret eden Meral Akşener, bu ziyaretinin iki gün sonrasında 23 Aralık 2017 Cumartesi gününde de Sivas'ı ziyaret etti.

Ziyaretlerinde o ilin esnafıyla, halkıyla biraraya gelerek her kesimin söyleyeceklerini birinci ağızdan dinleyen Akşener; İYİ Parti il ve ilçe teşkilatlarının kurulmaya başlanmasıyla birlikte artık programlarına partisinin il ve ilçe başkanlık binalarının açılış törenlerine katılmayı da ekledi.

Bu minvalde öğlen saatlerinde Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na ulaşan Akşener, Sivas ziyaretini sosyal medya hesabı üzerinden "Anadolu'nun Türk vatanı olduğu günden bu yana bu millete yurt olmuş, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, Cumhuriyet kenti Sivas'a milletimizle kucaklaşmaya geldik." diyerek duyurdu.

Sivas şehir merkezine gidişte İYİ Partililer ve Sivaslı hemşehrileri tarafından Sivas Bölge Trafik önünde coşkuyla karşılanan İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, karşılamanın ardından ise hem esnaf ziyaretlerinde bulundu hem de Sivas Kongre Binası Atatürk ve Etnografya Müzesi'ni ziyaret etti.

Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül-18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı"olarak kullanılan, Cumhuriyet tarihimizde çok önemli ve müstesna bir yer tutan bu binayı ve müzeyi ziyaretinin ardından ise bina önünde bir hatıra fotoğrafı çektiren Meral Akşener; "Sivas Kongresi’nde alınmış olan "Kuvayı Milliye’yi tek kuvvet tanımak ve millî iradeyi hâkim kılmak temel esastır” kararını kendimize rehber olarak alıyor ve milletimizin iradesini yeniden hâkim kılmak için çıktığımız yolda kararlılıkla yürüyoruz." açıklamasında bulundu.

Müze ziyaretinin ardından ise Sivas İl Başkanlığı binasının açılışı için Afyon Sokak'ta kendisini bekleyen kalabalıkla buluşmak için yola çıktı.

Miting havasında geçen il başkanlığı binası açılış töreninde konuşan Meral Akşener, "Bu hareket cesurlar hareketidir. Çünkü bütün baskılara rağmen korkmayanların gelip yanımda durduğu bir harekettir. Onun için cesurların hareketidir. Gittiğimiz illerin içinde en kalabalık, en coşkulu toplantılardan birini Sivas'ta yapıyoruz. Sivaslı yedi düvele pabuç bırakmamış da bugünün güçlülerine mi pabuç bırakacak. Elbette en heyecanlı toplantılardan birini Sivas'ta yapıyoruz." diyerek Sivaslı hemşehrilerini selamladı.

Konuşmasında Türkiye'nin ekonomisinin kötü gidişatına değinen Meral Akşener, "Yanlış tercihler neticesinde ekonomi sadece inşaata bağlandı. Üretime el sürülmedi. Bu yanlış ekonomik tercihlerle hem dışa bağımlı hem de kızlarımıza, oğullarımıza iş bulunamayan bir Türkiye yaratıldı. Bunun mutlaka değişmesi, üretim ekonomisine geçilmesi lazım." dedi.

Sonrasında ise "İşsizlik, enflasyon, zamlar, yüksek vergiler, rant ve hırsızlık ekonomisi bu milletin omuzlarına bindirilen yüklerdir. Kimse umudunu kaybetmesin. İYİ Parti, milletin olanı, millete geri vermeye geliyor. Ülkemizin kaynaklarını gerçek sahiplerine sunmaya geliyor." diyerek Sivaslılara umut aşılayan Meral Akşener, erken seçimle ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

"Türkiye'nin her gerçek problemine çare olacak program ve projeleriyle, İYİ Parti büyük bir sinerji yarattı ve maalesef korku dağları sardı, duman gibi sardı. Bir baktım ittifaklar, bir baktım barajın indirilmesi konuşuluyor. Biz barajdan da tek başına seçime girmekten de memnunuz. Allah'ın izni sizlerin teveccühüyle ilk seçimde hem Cumhurbaşkanlığını hem de iktidarı alacağız." diyen Meral Akşener, 15 Temmuz 2018 tarihinde bir erken seçim olabileceğine dair öngörüsünü de yineledi.

Programının ardından Sivaslı hemşehrileri ile akşam yemeğinde buluşan ve istişarelerde bulunan İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, akşam yemeğinin ardından ise İYİ dilekler ile Sivas'tan ayrıldı.