12 Ocak, 2018

Meral Akşener'in Uşak ve Afyonkarahisar Ziyaretleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 12 Ocak 2018 Cuma günü yurt içi gezileri kapsamında Uşak ve Afyonkarahisar illerini ziyaret etti.

Her iki ilimizde de teşkilat çalışmaları tamamlanan il başkanlık binalarımızın açılışlarını yapan Genel Başkanımız Meral Akşener, bu münasebetle tertip edilen açılış törenlerinde de birer konuşma yaptı.

Açılış törenlerinin ardından il başkanlık binalarını ziyaret eden ve burada kendisine eşlik eden basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu sohbetlerinin ardından da hem Uşak'ta hem de Afyonkarahisar'da esnafı ziyaret ederek hal hatır sordu.

Gerek Uşak'taki ziyaretlerinde İYİ Parti Uşak Kurucu İl Başkanı Ali Kurt ve Uşaklıların gerekse de Afyonkarahisar ziyaretinde İYİ Parti Afyonkarahisar Kurucu İl Başkanı Erdal Gümüş ve Afyonkarahisarlıların, Genel Başkanımız Meral Akşener ve kendisine eşlik eden İYİ Parti Genel Merkez yöneticileri ile biraraya geldikleri bu ziyaretler, büyük bir coşku eşliğinde gerçekleşti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hemşehrilerine hitaben yaptıkları konuşmada; her iki şehrin sorunları başta olmak üzere Türkiye'nin siyasi gündemine ve uluslararası gündeme dair kapsamlı değerlendirmelerde de bulundu. İşsizliğin ve bilhassa da 'genç işsizliğin' hem Uşak ile Afyonkarahisar'ın hem de tüm Türkiye'nin büyük bir ortak sorunu olduğunu dile getirerek:

"Afyon bir tarım şehri, eskiden sanayi şehri, maden şehriydi. Mermerden, taştan para kazanıyordunuz. Sayın Erdoğan 16 yıldır iktidarsın, neden mermeri işleyecek fabrikalar kurmadın buraya? Neden İtalya, Çin mermeri bizden alıp işleyerek, bize geri satıyor? Neden İtalya’nın, Çin’in genci iş sahibi oluyor da, Afyonkarahisar’ın, Uşak’ın genci işsiz? Neden mermeri bu bölgenin katma değer üreten ürünü yapmıyorsun? 16 yıldır bu mermeri işleyecek bir fabrika kuramadın mı?" diye sordu.

Türkiye'nin bir diğer kanayan yarası olan işsiz ve atanamayan öğretmenlerimize de sahip çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Madem bu çocukları okuttun, 4 yıl eğittin, öğretmen yaptın; hepsini atayacaksın! Ne demekmiş sadece 20 bin öğretmen. Bu çocukların hepsini atayacaksın! Bunun takipçisi olacağız!" dedi.

Türkiye'nin uluslararası sahadaki itibarının kaybedilmesine ve darbe girişimi dahil devlet düzeninin bozulmasına yol açan; FETÖ vb. örgütlenmelere karşı mücadele etmek için mevcut iktidarın gücünün ve kabiliyetinin yetmeyeceğini dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, zaten mevcut durumun 16 yıllık bu basiretsiz hükümetlerin kötü yönetiminden kaynaklandığını tekraren hatırlattı.

İktidara geldiklerinde ithalata dayalı bir ekonomiye değil üreten bir ekonomiye sahip olmak için çalışacaklarını dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bunun için hazırlıklara şimdiden başladıklarını dile getirerek; "Çiftçimizi zengin edeceğiz. Gençlerimize okullarını bitirdikten sonra iş imkanı sağlayacağız. Üreten, fabrikalarının bacaları tüten Türkiye inşa edeceğiz. Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Durmuş Yılmaz bütün bunların hesaplamalarını kuruş kuruş yapıyor, merak etmeyin." dedi.

Genel Başkanımız Meral Akşener, konuşmalarını "İYİ, kararlılık demektir; İYİ, cesaret demektir; İYİ, ahlak ve merhamet demektir; İYİ, hukuk demektir; İYİ adalet demektir; İYİ başarmak demektir. Allah’ın izniyle,başaracağız, başaracağız, başaracağız!" diye bitirerek programını selamlaşarak sona erdirdi.