27 Aralık, 2017

MERAL AKŞENER YOZGAT VE KIRŞEHİR'İ ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Aksaray şehrini ziyaret ettikten bir gün sonra Yozgat ve Kırşehir illerine de ziyarette bulundu. Bu ziyaretlerinde hem bölge insanının, esnafının ve halkının söyleyeceklerini dinledi hem de yeni kurulan il teşkilatlarının başkanlık binalarının açılışını yaptı.

İlk olarak Ankara üzerinden Yozgat'a gelen Meral Akşener, şehir girişinde Yozgat’lı hemşehrileri tarafından coşkuyla karşılandı. Yerköy mevkiinde düzenlenen karşılama töreninin ardından Meral Akşener ve İYİ Partililer, uzun bir konvoy halinde İYİ Parti Yozgat il başkanlığı binasının bulunduğu yere gitmek üzere yola çıktılar.

İl başkanlığı binası önünde İYİ Parti Yozgat Kurucu İl Başkanı Metin Özışık'ın takdiminin ardından Yozgat’lılara hitaben konuşmasına başlayan Meral Akşener, mevcut iktidar döneminde Yozgat'a dişe dokunur hiç bir yatırım yapılmadığından bahsederek; "Yozgat marka şehir olacaktı, oldu mu? 2011’de buraya gelip size Yozgat’ı marka şehir yapacaklarını söylediler, yaptılar mı? Hızlı tren geldi mi? Hani Yozgat savunma sanayinin merkezi olacaktı, oldu mu?

AK Parti’ye 4 vekil verdiniz, sonuç ne oldu?" diye sordu.

Bütün bu soruların ise mevcut iktidar mensuplarına sorulmasının dahi yasaklandığı bir dönemden geçildiğini söyleyen Meral Akşener, son 15 yıldaki hükümetlerin yanlış ekonomi politikaları nedeniyle Türkiye ekonomisinin bağımlı bir ekonomi haline geldiğini belirtti.

Tarımın, hayvancılığın ve sanayinin her geçen dönem daha kötü duruma düştüğüne değinen Meral Akşener, İYİ Partinin ekonomi politikasını ise "Türkiye ithal eden değil, dünyaya hayvan ve tarım ürünü satan bir ülke olacak. İnşaata dayalı değil yüksek katma değere dayalı üretim yapan, üreten bir Türkiye hedefliyoruz." diye açıkladı.

Konuşmasının ardından il başkanlığı binasının açılışını yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açılışın ardından Yozgat esnafını ziyaret etti. Bu ziyaretine dair fotoğrafları ise sosyal medya hesabı üzerinden "Önceliği sanayileşme ve üretim olan bir Türkiye kuracağız. Tarımda ithalatçı değil, kendi kendine yeten, hatta ihracatçı olan bir Türkiye inşa edeceğiz. Yandaşın değil, vatandaşın ekonomisini düşüneceğiz. Hep birlikte bir olacak, İYİ olacağız." diyerek takipçileri ile paylaştı.

Esnaf ziyaretinin ardından Yozgat'tan ayrılarak Kırşehir'e geçen Meral Akşener, doğrudan İYİ Parti Kırşehir İl Başkanlığı binasının açılışını yapmak üzere binanın önünde kendisini bekleyen İYİ Partililer ile buluştu.

İYİ Parti Kırşehir Kurucu İl Başkanı Müfit Göçen'in açılış töreni ile alakalı yapmış olduğu hazırlıkların, Kırşehir valisi tarafından akamete uğratma çabalarına muhatap olduğuna değinen Meral Akşener konuşmasında, çıkarılan zorluklardan dolayı tepkisini de dile getirdi. "İYİ Parti bir cesurlar hareketidir. Beni yıldırabileceğinizi mi zannediyorsunuz? Ben 28 Şubat'ı gördüm. Korkuyla, iman aynı kalpte yaşamıyor. Ecelin ne bir nefes evvel, ne bir nefes sonra olduğuna iman etmişim. Feriştahınız gelse, vız gelir, tırıs gider!" dedi.

Bununla birlikte kamu görevlilerinin bu tarz tutumlarına ilişkin; "Bugün burada bize zorluk çıkaran valim, sizinle mutlaka bir dönem çalışmışızdır. Size hiç “DYP’nin, MHP’nin valisi ol” dedik mi? Her zaman “devletin, milletin valisi olun” dedik. AK Parti’nin valisi olmayın, bu milletin, bu devletin valisi olun." dedi ve Cumhurbaşkanlığı tarafından çıkarılan son KHK'lar ile ilgili de kamu görevlilerinin uygulama aşamasında çok dikkatli olması gerektiğini belirterek her an anayasa suçu işleme ihtimallerini olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Kırşehir'in de Yozgat gibi hemen hiç bir yatırıma muhatap olmadığını belirten Meral Akşener, "Sanayisizleştirilen, fabrikaları kapanan bir Türkiye. Kırşehir’de 16 yılda bir fabrika yapıldı mı? Hayır, ama haklarını yemeyin cezaevi yapmışlar! Birileri bir yüzükle siyasete girdi şimdi çocuklarının gemicik filoları var. Türkiye soyuldu, siz soyuldunuz. Türkiye’de yatırım var diyorlar, Kırşehir’in en büyük yatırımı cezaevi! Siz zaten şehirleri açık cezaevi yaptınız herkes kaçıyor, bu mudur yatırım?" diyerek sordu.

Türkiye'deki "genç nüfusun işsizliği" sorununun dayanılmaz bir seviyeye geldiğini tekrardan hatırlatan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Bu gezilerimiz bize gösterdi ki Türkiye’nin en önemli sorunu genç işsizliktir. Üniversiteyi bitirip iş bulamayan, gözlerinin feri sönmüş, benden yaşlı görünen gençlerimiz, “kader, kısmet, nasip, bakalım, bilmiyoruz” diyen çocuklarımız var. Gençlerimizin cebinde para yok para!" dedi.

İYİ Parti iktidarında adam kayırmacılığın son bulacağını, yandaşları zengin etmeye değil ülkenin kazandıklarının her kesimce adil olarak pay edildiği bir ekonomik düzene dayalı hareket edileceğini belirten Meral Akşener, il başkanlığı binası açılışını yaptıktan sonra Kırşehir esnafıyla da sohbetlerde bulundu.

Esnaf ziyaretlerinin ardından Kırşehir’li hemşehrileri ile selamlaşarak ayrılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener böylece İç Anadolu Bölgesinde ziyaret etmiş olduğu il sayısını, Aksaray'a Yozgat ve Kırşehir'i de ekleyerek üçe çıkarmış oldu.