29 Aralık, 2017

MERAL AKŞENER TRAKYA TEŞKİLATINI TAMAMLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 29 Aralık 2017 Cuma günü Kırklareli'ne düzenlediği ziyaret ile Trakya bölgesindeki teşkilatlanma çalışmaları tamamlanan üçüncü il başkanlığı binasını da hizmete açtı.

Böylece Edirne ve Tekirdağ'dan sonra İYİ Parti Kırklareli il başkanlığı binasının da açılışını yaparak Trakya bölgesindeki teşkilatlanmasını tamamlayan Meral Akşener, Türkiye genelinde ziyaret ettiği il sayısını da 11'e çıkarmış oldu.

İstanbul'dan yola çıkarak kara yolu ile Kırklareli'ne varan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in araç konvoyu, partisinin Kırklareli Kurucu İl Başkanı Savaş Çekinmez ve beraberindeki İYİ Parti mensupları tarafından Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde karşılandı. Meral Akşener ve kendisine eşlik eden İYİ Parti Genel Merkez yöneticileri ile Kırklarelililer sevgiyle kucaklaştılar.

İl Başkanlığı binasının açılış törenine katılmak ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in konuşmasını dinlemek üzere Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde toplanan çok sayıda Kırklarelili hemşehrilerini bekletmek istemeyen Meral Akşener, doğrudan açılış merasiminin yapılacağı yere intikal etti.

Yağmurlu havaya rağmen büyük bir kalabalığın cesaretle biraraya geldiği yerde, hemşehrilerine hitap eden Meral Akşener, vatandaşların yağmur altında ıslanmaması için konuşmasını kısa tuttu. Bununla birlikte il başkanlığı binasının açılışının ardından bina içerisinde gerek basın mensupları ile gerekse Kırklarelili hemşehrileri ile bol bol sohbet ederek hasret gidermeyi ihmal etmedi.

Türkiye gündemini meşgul eden erken seçim ile alakalı basın mensuplarının ısrarlı sorularını yanıtlayan Meral Akşener, seçimlerde 175.000 adet oy sandığının kullanılacağını ve dolayısıyla kendilerinin her sandık için ikişer kişiden 350.000 gönüllüye ihtiyaç duyduklarını belirterek bu ihtiyacın karşılanması için de genel merkez bünyesinde seçim eğitim merkezi ihdas ederek işler duruma getirdiklerinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile alakalı da konuşan Meral Akşener, bir adayın hem cumhurbaşkanlığına hem de milletvekilliğine aday olabileceğini hatırlatarak; milletin vereceği 100.000 imza ile cumhurbaşkanlığına aday olacağını ve fakat milletvekilliğine kesinlikle aday olmayarak net bir tutum takınacağını belirtti. Ayrıca her iki adaylık için müracaatta bulunacaklara da başarılar diledi.

Mevcut iktidarı insanlarımızı korkutup sindirmek için büyük bir çaba harcadığını belirten Meral Akşener, milletin büyük bir kaygı duyduğunu fakat bu kaygısını dile getirmekten imtina ettiğini de sözlerine ekledi. İşte İYİ Parti'nin böyle bir dönemde büyük bir cesaretle siyaset sahnesine çıktığını söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'nin değerli vatandaşlarının da takınılan bu tutumun ve samimiyetin farkında dile getirdi.

Basın mensupları ile sohbetinin ardından Kırklareli esnafını ziyaret ederek hallerini soran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, siftah dahi yapamamış esnaflarla karşılaşınca küçük alışverişler yaparak hoş anıların birikmesine de vesile oldu. Esnaf ziyaretinin ardından ise bir gün sonra Sakarya'da buluşmak üzere İYİ dileklerle Kırklareli'nden ayrıldı.