21 Aralık, 2017

MERAL AKŞENER TEKİRDAĞ'DA COŞKUYLA KARŞILANDI

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, 10 Aralık'taki İYİ Parti'nin 1. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada da söylediği üzere yurt içi gezilerine bu hafta da Tekirdağ ile devam etti.

İstanbul'dan karayolu ile Tekirdağ'a geçecek olan Genel Başkan Meral Akşener'in konvoyu, yol üzerinde birkaç defa durdurularak sevgi gösterileriyle karşılandı.

Öncelikle Selimpaşa mevkiinde İYİ Parti İstanbul il teşkilatı mensuplarının yoğun bir kalabalık halinde toplanarak bir karşılama töreni yaptıkları görüldü. Saat 12.00 gibi Selimpaşa mevkiine gelen Meral Akşener de aracından inerek bu coşkulu kalabalık ile kucaklaştı.

Daha sonra kendisini burada karşılayanların da katıldığı uzun bir konvoy eşliğinde Tekirdağ'a doğru yola devam edildi. Konvoydaki kalabalığın Tekirdağ'ın iki şeritlik yolunda seyahat eden diğer yolcuları olumsuz etkilememesi için konvoy tek şerit üzerinden yol almaya bilhassa dikkat etti.

İkinci karşılama töreni ise Yeniçiftlik mevkiinde yapıldı. İYİ Parti Tekirdağ Kurucu İl Başkanı Seval Erkan başta olmak üzere Tekirdağ il ve ilçe teşkilatlarının mensuplarının düzenlemiş olduğu bu karşılama töreni gerçekten çok hoş sahnelerin ortaya çıkmasına vesile oldu.

Tekirdağ'ın güler yüzlü genç iş kadınlarından olan kurucu il başkanı ile Genel Başkanımızın iki kadın olarak kucaklaşması görülmeye değerdi. Çiçeklerle karşılanan Meral Akşener'e İYİ Parti Genel Muhasibi Hayrettin Nuhoğlu ile Genel Başkan Yardımcıları Ümit Özdağ ve Koray Aydın ile üst düzey bir çok partili yönetici de eşlik etmekteydi.

Bu sırada saat 13.15'te yapılması planlanan Tekirdağ'lı kadınlar ile toplantı için tutulan toplantının yapılacağı büyük bir salon da tıklım tıklım dolmuş ve heyecanla beklemekteydi. Toplantı saatinden daha önce beraberindeki heyet ile toplantı salonuna varan Genel Başkan Meral Akşener'i Tekirdağ'ın vefakar ve cefakar kadınları büyük bir coşku ile bağırlarına bastılar.

Kadınların masalarda oturarak erkeklerin ise salon içinde ve dışında ayakta izledikleri toplantı esnasında öncelikle her zaman olduğu gibi milletimize hizmeti geçmiş büyüklerimiz ve her bir neferimiz için saygı duruşu yapıldı ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Sonrasında ise Tekirdağ Kurucu İl Başkanı Seval Erkan bir açılış konuşması yaparak sözü Meral Akşener'e bıraktı.

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, sözlerine İYİ Parti'nin bir kadın hareketi olduğuna vurgu yaparak başladı. Kurucu il başkanının bir kadın olması, Tekirdağ'lı kadınların coşkusu ve kendisinin de bir hemşehrileri olması vesilesiyle de ispat edildiği üzere; İYİ Parti'nin "kadınları iktidara taşıyacağı" gerçeğini bir kez daha yineledi.

Geçmiş yıllarda kadınlar üzerinden iktidara gelmeye çalışan bir kısım zevatın, suni olarak örtülü kadın-açık kadın ayrımını başlattıklarını ve bunun ise asla kabul edilemez olduğunu belirten Meral Akşener Hanımefendi, "Ben başı kapalı bir kadının örtüsüne uzanan eli de başı açık bir kadının saçına uzanan eli de kırarım" diyerek tepkisini gösterdi ve "Kadınları birbirine düşüren adamların ipliğini pazara çıkaracağım. İşte İYİ Parti, bizi yöneten erkeklerin dayattığı bu ayrıştırmanın önüne geçecek. Biz bir arada açık kapalı kadınlarımızla birlikte çalışacağız." dedi.

Konuşmasına Tekirdağ'ın özel durumuna değinerek devam eden Akşener, "Şimdi, İYİ Parti olarak Tekirdağ’ın fırsatlarını biliyoruz. Eğitimli insanları, çalışan kadınları, mücadele eden gençleri ve erkekleri en büyük avantajı. Türkiye’ye en fazla vergi veren illerden biri olan Tekirdağ'da 300 bin kişinin yardım alıyor olması büyük bir ayıptır. Araştırdık, nedir bunun nedeni? Gördük ki, insanlar çalışıyor ama gelirleri düştü. Ekip biçmek yerine kenarda oturmanın teşvik edildiği bir yönetimde tabi ki de kazanç düşer." diyerek bir durum tespiti yaptı.

Sonrasında çalışma şartlarının iyileştirilmesi için her mahalleye okullar, kreşler açacak şekilde büyük bir yatırım hamlesi başlatacaklarını söyleyen Akşener, "Ben Şırnak, Edirne, Artvin, Mardin, Bitlis’e gittim, nedir derdiniz dediğimde bana etnik problemlerden bahseden olmadı. Herkesin derdi ekonomi. Biz bunları çözeceğiz. Çocuklarımızın önünü açacağız. Onlara iş yaratacağım. Diyorlar ki 'Kaynağı nerden bulacaksın?' Sizin çaldıklarınızı geri alacağım kardeşim sizin çaldıklarınızı geri alacağım." diyerek ülkenin yönetiminde yolsuzluğa bulaşmış kişilere de gönderme yaptı.

Türkiye'nin bir çok sorununa ve İYİ Parti'nin çözümlerine değindiği konuşmasının ardından toplantı salonundan ayrılan Akşener, Tekirdağ esnafını ziyaret etmek üzere Tekirdağ Valiliği önündeki çarşılara gitti. Esnaf ziyaretlerinin ardından ise Tekirdağ İl Başkanlığı binası açılışı için kendisini il binası önünde bekleyen vatandaşlar ile buluşan Meral Akşener, çok soğuk olan havada kendisini böyle büyük bir teveccüh ile bekleyen kalabalığa teşekkür ederek kısa bir konuşma yaptı.

Konuşmasının ardından Tekirdağ il başkanlığı binası ile ilçe başkanlığı katının açılışını yapan Meral Akşener, il binasında bir süre kalarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Basın mensuplarının bilhassa erken seçim beklentisi ile ilgili sorularına, "Bizim oylarımız % 20'yi aşmış gözüküyor. Merkez seçmen uyandı ve diğer partilerden desteğini çekerek İYİ Parti'ye destek veriyor. Erken seçim hakkında kesin bir şey söyleyemem. Mahkemeye başvurarak Anayasa değişikliği kararını iptal ettirmek dahil bir çok yola başvurulabileceği konuşuluyor. Büyük bir belirsizlik var ama eğer 2018'de erken seçim yapılacaksa bu Temmuz ayında olabilir." anlamında bir yanıt verdi.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlamasının ardından ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Tekirdağ il teşkilatına başarılar dileyerek ve Trakyalı hemşehrileriyle büyük bir sevgi ile selamlaşarak Tekirdağ'dan ayrıldı.