13 Haziran, 2018

Meral Akşener Sivas’ta Konuştu!

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener, Sivas’ta vatandaşlarla bir araya geldi. Akşener, buradaki konuşmasında "şehit Muhsin Yazıcıoğlu olayını çözeceğim" dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda Sivaslılarla bir araya gelen Akşener, alana seçim otobüsüyle vatandaşları selamlayarak geldi.

Sivas'ta büyük bir coşkuyla karşılanan Akşener, sahneye çıkarken “Cumhurbaşkanı Akşener” sloganları atıldı. On binlerce vatandaşın sevgi gösterisiyle karşılaşan Akşener, kendisine uzatılan tülbentleri topladıktan sonra sözlerine Sivaslılara teşekkür ederek başladı.

Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ramazan ayında oruçlu oruçlu 38 derecede benimlesiniz. Çok teşekkür ediyorum hakkınızı helal edin. Cenab-ı Hak beni sizlere mahcup etmesin.

Bu seçim neden geldi her şey bu kadar iyiyse neden seçim yaptınız. Bu kadar kötüyse seni neden seçsinler. Bugün Sivas’ın problemlerini çözmekten uzaklar. Biri göç, biri işsizlik. Sivas’ta fabrika yok, madenler kapatılmış.

Biraz ekonomi ve Sivas’tan bahsetmek istiyorum. 453 milyar dolar borç aldılar. Sivas Demirçelik, Divriği Madenleri satıldı. 70 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı. 2 trilyon dolar vergi toplandı 16 yılda. Bunlardan Sivas’a fabrika yapıldı mı? Maden için yatırım yapıldı mı? Göçü engelleyecek yatırım yapıldı mı?"

DAR GELİRLİ VE ENGELLİ AİLELERİNE İYİ KART

"4 milyon Suriyeli mültecimiz var herkes vatanında mutludur. Ben seçildiğimde Suriye ilişkileri düzeltip, Suriyeli kardeşlerimizi sağ salim evlerine göndereceğim. Onlara harcanan paradan tasarruf edeceğiz. Bir de TRT var. TRT’yi satıyorum. Yılda 50 milyar dolar istihdama para yatıracağız.

Akşener seçilirse, dar gelirli engelli maaşları var onları kesecek diyorlar. Ben sen miyim kardeşim? Ben ailesinde engelli olan biriyim. O annelerin neler çektiği bilirim. O maaşlar tabii ki devam edecek. Bu maaşlar yatmak zorundadır. Biz 'İYİ KART' diye bir belge vereceğiz. Ve dilediği gibi harcayabilecekleri bir para vereceğiz. Tek elde toplayıp yandaşların elinden kurtaracağız vatandaşlarımızı."

YAZICIOĞLU OLAYINI ÇÖZECEĞİM

"Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun olayını 2009’dan beri gökyüzüne bakıp arayanlar. Hiçbir şey yapmayanlara sesleniyorum. Siz seçim propagandası olarak kullanırken, seçildiğim takdirde ilk işim bu olayı aydınlatmak olacak.

Sivas tarım şehri. Biz hayvanı da samanı da ithal eder hale geldik, yazıktır yazık. Sivas’ı hem madencilik hem fabrika yatırımlarının yapıldığı tarım yatırımlarının yapıldığı bir şehir yapacağız. Tarihimizde ilk defa terör meselesi iç politikada kullanılıyor. Seçimlere malzeme yapılıyor. Ana kuzuları üzerinden siyaset yapılıyor."

HANGİ ELİNİZLE ÇALIYORSUNUZ

Ezan okunurken konuşmasına ara veren Akşener, bir kadının sorunlarını dinledi. Kübra isimli bir vatandaşın doktorasını yapmış olmasına rağmen siyasi referansı olmadığı için hiçbir üniversitede iş bulamadığını aktardı. Akşener, sözlerine şöyle devam etti:

"İmamlar vaaz veriyor. Şu orucu bozar mı? Hangi elinizle çalıyorsunuz? Bununla ilgili bir şey söyleyen gördünüz mü? Bütün bunları düzeltmek için buradayız.

Her şeye çözüm aralar KPSS’de çalınan sorulara ses çıkarmazlar. Çünkü kendi çocukları oturdu o koltuklara. Ezdiğiniz, korkuttuğunuz bu aziz milletin sandıkta neler yapacağını birlikte göreceğiz.

Terör mücadelesi yapıyorlar. Hendekler kazılırken siyasi irade görmeyin dedi. Nereye gittilerse aynı şey. 127’yi aşkın resmi belge var kafalar çevrildi. Sonra o hendekler dolsun diye ana kuzuları ile mücadele verildi. 726 şehit verdi Türkiye bunu hatırlayan var mı? Bunların hatırladığını sanmıyorum. Afrin şehitlerini rakam gibi gören bir hükümet var. PKK silah bırakana kadar elbette mücadele edilecek. Sıfır terörle teslim alınan ülkenin bu hale gelmesinin nedeni Sayın Erdoğan’dır. Beka sorunuymuş. Senin kendinin beka sorunu var, yanındaki arkadaşlarının da zeka sorunu var."