3 Şubat, 2018

MERAL AKŞENER, MEMLEKETİ KOCAELİ'Nİ ZİYARET ETTİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Evliya Çelebi'nin deyimiyle "Suyu leziz, havası latif, insanı munis İzmit" şehrini ziyaret etti. Bu ziyaretlerinde kendilerine İYİ Parti genel merkez yöneticileri de eşlik etti.

Kocaeli girişinde Kuruçeşme mevkiinde, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman ve Kocaeli teşkilatı tarafından çok yoğun bir ilgiyle karşılanan Genel Başkanımız Meral Akşener; hemşehrileriyle selamlaşmasının ardından Kocaeli esnafına ziyaretlerde bulundu.

Kendi memleketinde büyük bir sevgiyle karşılanan ve Kocaeli esnafı ile sohbet edip onların hal hatırlarını soran Genel Başkanımız, simit ve çaydan oluşan öğle yemeği davetini de kabul ederek Kocaeli esnafı ile simit eşliğinde çay içti.

Bu ziyaretlerinin ardından il başkanlığı binasının açılış törenine katılmak üzere binanın bulunduğu alana geçen Genel Başkanımız, burada kendisini karşılayan Kocaelili hemşehrilerine hitaben bir de konuşma yaptılar.

Konuşmasına öncelikle İzmit'in ne kadar büyük bir zarafet ve nezaket şehri olduğunu anlatarak başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açılış törenini duyurmak üzere İYİ Partililer tarafından asılan pankartların mevcut AK Partili büyükşehir belediyesi tarafından saygıdan ve terbiyeden yoksun olarak nezaketsizce toplanmış olmasını eleştirdi. Bu davranış tarzının, Türkiye'nin nasıl bir zihniyet tarafından yönetilmekte olduğunun da bir göstergesi olduğunu belirtti.

Türkiye'nin kavgaya değil huzura ihtiyacı olduğunu belirten Meral Akşener, "Ah ile abat olan, dert ile berbat olur." sözünü hatırlatarak mevcut iktidarın, çok ah aldığını ve bundan dolayı da gelecek seçimlerde büyük bir hezimet yaşayacağını, İYİ Parti iktidarına ise az bir zaman kaldığını işaret etti.

"Eskiden bir tarım sonrasında da sanayi şehri olan Kocaeli gibi bir ilde nasıl olup da işsizlik gibi bir sorun olur?" diyerek 16 yıldır uygulanan yanlış politikalardan Türkiye'nin her şehri gibi Kocaeli'nin de çok olumsuz etkilendiğini söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener;

"İYİ Parti olarak biz üretim ekonomisinin önünü açarak, sanayi üretiminin artmasını sağlayarak, yatırımcının işlerini kolaylaştırarak yeniden üretim ekonomisini Türkiye’nin mihenk taşı haline getireceğiz. İstihdamın artması ve işsizliğin azalması için her türlü tedbiri alacağız." dedi.

Mevcut iktidarın 16 yıldır hep aldatıldığını ve bundan sonra da muhtemelen hep aldatılacağını, dolayısıyla iktidarın bu iki sorun ile Türkiye'yi yönetmesinin mümkün olmadığını belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; bu süreç içerisinde sürekli uyardıkları iktidarın bu uyarıları hiçbir zaman dinlemediğini ve sonrasında işledikleri hataların bedelini de millete ödettiklerini üzülerek hatırlattı.

Konuşmasını "Cenabı Hak bize rızasından ayrılmayı nasip etmesin, vicdanlarımızdan ayrılmayı nasip etmesin. Cenabı Hak Şehitlerimizin ruhlarını üzecek, onları incitecek herhangi bir karar ve tavırdan bizleri korusun inşallah." duasıyla bitiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sonrasında il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninin ardından kendi köyü olan Gündoğdu köyünü ziyaret ederek hasret gideren Genel Başkanımız, akşam saatlerinde Körfez ilçe başkanlığı binasının açılışını da yaparak günlük programını sonlandırdı.