10 Haziran, 2018

Meral Akşener Manisa’da Konuştu

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız ve Meral Akşener, Manisa'da vatandaşlara seslendi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, "Kıraathane" söylemi üzerinden eleştirdi.

Meral Akşener'in İzmir Bergama'dan sonraki durağı Manisa oldu. Burada on binlerce vatandaşın karşıladığı Akşener, sahneye çıktığında büyük bir coşku yaşandı. Miting alanında kadınların ve çiftçilerin çokluğu dikkat çekti. Renkli görüntülerin yaşandığı meydanda "Çiftçilerin umudu Meral Akşener" pankartı dikkat çekti.

Açıklamalarına başlamadan önce Akşener, bir vatandaşın sürprizi ile karşılaştı. 80 yaşındaki bir kadın, Akşener'in yanına gelerek seçim kampanyası için bileziğini vermek istediğini söyledi.

Bileziği kabul eden Akşener, "Allah bana bunlara haram katmayı nasip etmesin. Allah sizden razı olsun" dedi. Meral Akşener’e zeytin fidesi hediye edildi. Küçük bir çocuk fotoğraf çekilmek isterken, yolu açmak isteyen güvenliğin koluna çarptı. Meral Akşener bu durumu uzaktan gördü. Ve hemen çocuğu yanına aldırıp, sarıldı öptü. Ve çocukla ilgili korumasının kulağına talimat verdi.

Akşener sözlerine şöyle devam etti:

1 YILDA 6800 İNTİHAR VAR

"Biz diyoruz ki gence iş bulmak bu devletin görevidir. Gencimize iş bulacağız, bulamadığımız zaman da 500 TL maaş bağlayacağız. Başları yere eğilmesin diye. Vatandaşın kredi kartı borçlarını bir kereliğine sileceğiz. Bunların arasında çiftçisi, esnafı, şehit ve gazi aileleri var.

6800 intihar var bir yılda. Kimse onları konuşmuyor. Borçları yüzünden insanlar bu durumlara düşüyor. Bunların kaynağını nereden mi bulacağım? Çaldıklarınızı geri alacağım. Türkiye’ye gelen mülteci kardeşlerimizi evlerine göndereceğim. Sonra TRT’yi satacağım 2.5 milyar TL cepte. Ayrıca para gelecek sattığımız için. TİKA çıktı birde 8 milyar dolar harcanıyor. Mogadişu’ya 25 kilometre yol yapmışlar. Paranın gerisi nereye gitti belli değil."

MADENCİYE TEKME ATANI VEKİL ADAYI YAPTILAR

"Benim gencimin cebinde 5 TL yokken… (“Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları) bütün israfı keseceğiz ve her yıl 50 milyar dolarlık yatırım, fabrikalar yapacağım. Gençlerimiz iş bulup çalışacak. Sattıklarınızın yerine bir tane fabrika yaptınız mı?

Soma faciasında bir madenci kardeşimizi tekmeleyeni milletvekili adayı yaptınız mı? Bu ne demek vatandaşı tekmelemek serbest demek. Ben piyonlara laf söylemedim hiç asıl olan onu oynatandır.

Erdoğan diyor ki “Biri size tekme atar ben onu ödüllendiririm.” Bu yorgun şoförü evine göndermek için yola çıktık Allah’ın izni ile başaracağız.

Çiftçi pahalıya üretiyor. Sen 6 TL’den mazot kullandırırsan, yatlara 1.6 TL’den yakıt kullandırırsan çiftçi ucuza ürün mal edemez. 5 yıl içinde kendine yeten bir Türkiye tanzim edeceğiz. Kadın, genç işsizliğini de en hızlı şekilde ortan kaldıracağız."

DEVLET KAHVEHANE AÇAR MI?

"Çılgın projeler var havalarda uçuşuyor. Kanal İstanbul 65 milyar dolara mal oluyor. Diyorum ki Sayın Erdoğan 65 milyar dolar oraya yatırılacak buradan Türkiye’ye Rize’ye hangi gelir getirilecek. Yeni bir fikir getirdi şimdi. Kahve açacak kahve. Milletin cebine para koyacağına kahve açıyor. Bu çocuklara iş imkânı sağlayıp kahvelerden çekeceğine kahve açıyor. Devlet kahvehane açar mı? 2 tane kek bedava olacakmış. Hepimizin geleceği için bu yorgun şoförü evine göndermek gibi bir görevimiz var."