10 Mart, 2018

MERAL AKŞENER, KONYA İL BAŞKANLIĞIMIZIN AÇILIŞINDAYDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanımefendi, yurt içi ziyaretleri kapsamında yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde 10 Mart 2018 Cumartesi günü Konya'da idi.

Meral Akşener öncülüğündeki İYİ Parti heyetimiz, Konya şehir girişinde İYİ Parti Konya İl Başkanı Orhan Tulukçu ve Konya teşkilatı tarafından coşkuyla karşılandı. Karşılama sonrasında tüm heyet beraberce Hz. Mevlana'nın kabrini ziyaret ederek hayır dualarda bulundular.

Sonrasında Konya il başkanlığı binamızın açılış törenine katılan Genel Başkanımız Meral Akşener, açılış öncesinde de Konyalı hemşehrilerine hitaben Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde bulundular.

İYİ Parti'nin siyasi daralmaya, siyasi rekabetin ortadan kalkmasına, seçmenin iki kutuplu bir tercihe zorlanmasına, tek adam sistemine doğru evrilmeye ve OHAL şartlarına getirilen itirazın sonucunda milletimiz tarafından kurulmuş bir cesurlar hareketi olduğuna değinen Sayın Meral Akşener;

"İYİ Parti; kavganın, gürültünün kol gezdiği büyükşehirlerde, akşam çocuğunun okuldan eve nasıl döneceğini, eşinin eve işinden atılmış olarak mı döneceğini merak ve endişe eden annelerin, çalışan kadınların, ev kadınlarının, erkeklerin ve gençlerin isteğiyle kurulmuştur" dedi.

Türkiye Cumhurbaşkanı ile ABD Dışişleri Bakanı Tillerson arasındaki 3,5 saat süren ve bu sürede ne konuşulduğunun da kamuoyuyla paylaşılmadığı tutanaksız görüşmeye bir kez daha dikkatleri çeken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; bu görüşme sonrasında satışa çıkarılan Atatürk'ün yadigarı 14 şeker fabrikamızın da durumunu tekraren izah etti:

"Fransa ve Almanya dünyanın en büyük şeker üreticileri. Şekeri nasıl üretiyorlar, biliyor musunuz? Pancardan. Nişasta bazlı şekerin oranı Fransa ve Almanya’da %1’in altındayken Türkiye’de nişasta bazlı şeker üretim oranı %15. Şeker fabrikaları kapatılınca bu oran %25-30 olacak.

Bilim insanları nişasta bazlı şekerin kanseri, şeker hastalığını, obeziteyi ve son zamanlarda da kısırlığı arttırdığını söylüyorlar.

İktidar kimseyi konuşturmuyor. Eğer bizimle konuşuyor olsaydılar, 14 şeker fabrikasını satmak yerine onların daha fazla şeker üretebilmesi için gereken yatırımı yaparlardı. Sayın Başbakan çıkmış diyor ki; 5 yıl boyunca hiçbir şey yapılmayacak, bu fabrikalar 5 sene daha çalışacak.

Bu mantıkla, siz kaç sene sonra Türkiye’nin kapısına kilit vuracak, Türkiye’yi kapatacak, satacaksınız? Buradan ilan ediyoruz: Satamayacaksınız! Sattırmayacağız! Peşinizde ve ensenizde olacağız!" dedi.

İl başkanlığı binamızın açılışının ardından Konya 1. Olağan İl Kongremize katılarak partililerimiz ile buluşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Konyalıların yoğun ilgisine mazhar oldu. Kongre toplantısının ardından ise Genel Başkanımız, bir gün sonraki Kayseri ziyareti için Konya'dan ayrıldı.