10 Haziran, 2018

Meral Akşener İzmir Bergama’da Konuştu

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener’in İzmir programı Bergama’da başladı. Seçimin 2. tura kalmasının kesinleştiğini söyleyen Akşener, Bergamalılardan oy istedi, vaatlerini sıraladı.

İşte Akşener’in konuşmasından satır başları:

“Erdoğan, “siz bana tamam derseniz tamam” dedi. Bergama “tamam” dedi. Gittiğimiz her yerde hele bu Ramazan ayında zor zamanlarda karşılıyorsunuz. Son nefesime kadar siz şükran duyacağım.

Eğer bana “çık yola yürü” demeseydiniz, evde otursaydım nasıl bir seçim olurdu? Kadınların irfanı devreye girdi, partiyi kurduk, cumhurbaşkanı adayı oldum. Erdoğan’ın 2. tura kalacağı kesinleşti. Her seçimde üst perdeden aşağıladığı seçmene yalvarıyor. Bu bana mutluluk veriyor. Dün, bugün söylediklerinin benzerini söyleyemiyor. Sayın Apo diyordu, şehide kelle diyordu. Biz 24 Haziran’da gereğini yapacağız.

BERGAMA’DA İLK KEZ BÖYLE KALABALIK GÖRDÜM

Bergama çiftçi havzası, hatta başkenti diyeceğim bir ilçemiz. Bergama’ya çok geldim. Ama ilk kez böyle bir kalabalıkla karşılanıyordum.

İki karar birden vereceksiniz. Meclis’te çoğunluğu kim alacak ve cumhurbaşkanlığı seçim için iki karar. İddia ediyorum ki Millet İttifakı çoğunluğu alacak, 2. turda Erdoğan’a karşı beni bırakacaksınız. Bu ihtimalden dolayı bana tek kelime etmiyor. Bir kadından ne kadar korktuğunu görüyoruz. Bizim mitinglerimizi göstermelerini beklemiyorum. Ben saray ekranı yerine milletin gönlümde olmayı tercih ediyorum. Ben havuz medyasıyla hemhal olacağıma milletine meydanında milletimle hemhal olmayı tercih ediyorum.

SEN KİM, MİLLETİN ADAMI OLMAK KİM?

En çok neye gülüyorum? Tayyip Bey’e milletin adamı diyorlar. Bir kamyon koruma ile geziyorsun. Sen nasıl bir başkomutansın? Dolayısıyla sen milletinden kokuyorsun. Hadi oradan, sen kim milletin adamı olmak kim? Milletin adamı olmak için 1153 odalı sarayın olmaz, çocuklarının gemicikleri olmaz. Şimdi onun için buna çok gülüyorum.

5 YILDA İHRACAT YAPAR HALE GELECEĞİZ

Çiftçinin durumu malum. 1 kilo yemle 1 litre süt alamıyorsunuz. 4 litre sütle 1 litre mazot alamıyorsunuz. Çiftçiyi küstürdüler. Bunun özellikle yapıldığını düşünüyorum. Küçükbaş hayvan, soğan sarımsak, saman ithal ediyor. Geleceğin en önemli kritik problemi savaşlar iki şey üzerinden çıkacak. Gıda ve su. Ben her şeyin ithalata bağlandığı bir ülke cehalet ve beceriksizlikten kaynaklanmıyor. Özellikle bu yapıldı. İktidar olduğumuz 5 yılda gıda ithalatını bitirecek, ihracat yapar hale gelecektir.

TÜRKİYE’NİN KAYNAĞI HIRSIZLARIN CEBİNDE

Diğer yandan herkes gibi bizim de projelerimiz var. Çılgın projemiz yok diye dalga geçtiler. Şimdi biz diyoruz ki yüzde 11 işsizlik var. Bunların yüzde 26’sı genç, yüzde 36’sı kadın. 50 milyar dolarlık yatırım yapacağız, fabrika açacağız gençlere istihdam yaratacağız. Gençlere aylık 500 TL vatandaşlık maaşı vereceğiz. Kaynak neredeymiş? Toplasan 2 kanala çıktım. Kaynak nerede diye sordular. Türkiye’nin kaynağı var ama hırsızların cebinde.

Şehir hastaneleri yandaş müteahhide. Hasta garantisi yandaş müteahhide. Erdoğan boş bulundu söyledi, hastaneler müşteriyle dolacak. Yandaşa verilen garanti sebebiyle hastalanmasanız bile paranız cebinizden çıkacak. Köprüler, tüp geçitler hepsi yandaş müteahhide.

KAYNAĞI NASIL BULUYORSUN?

Çılgın projesi vardı. O projede Kanal İstanbul. 65 milyar dolara çıkıyor. 65 milyar dolarlık kaynağı nasıl buluyorsun? Burayı yapınca faydası ne olacak? Bunu hiç kimse sormaya akıl etmemiş, tık yok. Çılgın projeleri tırmalayanca neler neler çıkıyor? Adam kıraathane yapıyor. Çok enteresan. Onu da mı yandaşa yaptırıyorsunuz. Yazıklar olsun. Devlet kıraathane yapar mı? Kadınlar “hadi oradan” diyor.

TRT’Yİ SATIYORUM

TRT’yi satıyorum. Çiftliğe dönmüş, bir sürü ahmağa para kazandırılıyor. Kimsenin izlemediği programlara paralar yatırılıyor. Hepsi de vatandaşın ceninden çıkıyor. Bunu özelleştiriyorum. Buradan gelecek para ile gençlere vatandaşlık maaşı ödeyeceğim.

Biz önce Erdoğan’a ve arkadaşlarına iyi geldik. Atatürk’le ilgili problemlerini kaldırdık. 29 Ekim, 19 Mayıs, 23 Nisan’da nedense hep hastalanırlardı. Şimdi hepsi programdan programa koşuyor.

TÜRKİYE’YE İYİ GELDİK

Taşeron işçilere iyi geldik. Kurulunca bazı talepler söyledim, yerine getirdiler. Polis için 3600 ek gösterge dedik. Yerine getirdiler. Çiftçinin mazotu için konuştuk. Yalan attılar. Onu inşallah biz düzelteceğiz. Söylemeye çalıştığım şu. Biz Türkiye’ye iyi geldik. Çiftçiye, gence, yaşlıya, engelliye ve emeklilikte yaşa takılanlara iyi geldik. Biz öncelikle demokratik siyasi rekabeti başladık. Biz söyledik, onlar da söylenmeye başladı ve sonuçta seçmen kazandı.

24 Haziran’da sandığa gittiğinizde acaba Tayyip Bey ikinci turda kimi görmek istemez deyip kararınızı verin. Her şey Türkiye için iyi olacak”

MANİSA'DA 80 YAŞINDAKİ TEYZEDEN BİLEZİK SÜRPRİZİ

Akşener'in İzmir Bergama'dan sonraki durağı Manisa oldu. Açıklamalarına başlamadan önce Akşener, bir vatandaşın sürprizi ile karşılaştı. 80 yaşındaki bir kadın, Akşener'in yanına gelerek seçim kampanyası için bileziğini vermek istediğini söyledi.

Bileziği kabul eden Akşener, "Allah bana bunlara haram katmayı nasip etmesin. Allah sizden razı olsun" dedi.

Akşener sözlerine şöyle devam etti:

1 YILDA 6800 İNTİHAR VAR

"Biz diyoruz ki gence iş bulmak bu devletin görevidir. Gencimize iş bulacağız, bulamadığımız zaman se 500 TL maaş bağlayacağız. Başları yere eğilmesin diye. Vatandaşın kredi kartı borçlarını bir kereliğine sileceğiz. Bunların arasında çiftçisi, esnafı, şehit ve gazi aileleri var.

6800 intihar var bir yılda. Kimse onları konuşmuyor. Borçları yüzünden insanlar bu durumlara düşüyor. Bunların kaynağını nereden mi bulacağım? Çaldıklarınızı geri alacağım. Türkiye’ye gelen mülteci kardeşlerimizi evlerine göndereceğim. Sonra TRT’yi satacağım 2.5 milyar TL cepte. Ayrıca para gelecek sattığımız için. TİKA çıktı birde 8 milyar dolar harcanıyor. Mogadişu’ya 25 kilometre yol yapmışlar. Paranın gerisi nereye gitti belli değil."

MADENCİYE TEKME ATANI VEKİL ADAYI YAPTILAR

"Benim gencimin cebinde 5 TL yokken… Bütün israfı keseceğiz ve her yıl 50 milyar dolarlık yatırım, fabrikalar yapacağım. Gençlerimiz iş bulup çalışacak. Sattıklarınızın yerine bir tane fabrika yaptınız mı?

Sona faciasında bir madenci kardeşimizi tekmeleyeni milletvekili adayı yaptınız mı? Bu ne demek vatandaşı tekmelemek serbest demek. Ben piyonlara laf söylemedim hiç asıl olan onu oynatandır.

Çiftçi pahalıya üretiyor. Sen 6 TL’den mazot kullandırırsan, yatlara yatlara 1.6 TL’den yakıt kullandırırsan çiftçi ucuza ürün mal edemez. 5 yıl içinde kendine yeten bir Türkiye tanzim edeceğiz. Kadın, genç işsizliğini de en hızlı şekilde ortan kaldıracağız."

DEVLET KAHVE AÇAR MI?

"Çılgın projeler var havalarda uçuşuyor. Kanal İstanbul 65 milyar dolara mal oluyor. Diyorum ki Sayın Erdoğan 65 milyar dolar oraya yatırılacak buradan Türkiye’ye Rize’ye hangi gelir getirilecek. Yeni bir fikir getirdi şimdi. Kahve açacak kahve. Milletin cebine para koyacağına kahve açıyor. Bu çocuklara iş imkânı sağlayıp kahvelerden çekeceğine kahve açıyor. Devlet kahvehane açar mı? 2 tane kek bedava olacakmış. Hepimizin geleceği için bu yorgun şoförü evine göndermek gibi bir görevimiz var."