24 Şubat, 2018

MERAL AKŞENER HATAY'DA MEHMETÇİĞE MORAL VERDİ

Dört aydır sürdürdüğü yurt içi gezilerine devam eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bu haftaki durağı Hatay'dı. Genel başkanımız, beraberindeki heyetle vardığı Hatay'da büyük bir teveccüh ile karşılandı.

İlk olarak Hatay il başkanlığı binamızın açılış törenine iştirak ederek burada kendisini bekleyen binlerce Hataylıya hitaben bir de konuşma yapan Meral Akşener Hanımefendi, konuşmasında ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Cumhuriyetin kuruluş aşamalarında temelleri atılan ve bugüne kadar işleyen şeker fabrikalarının mevcut iktidarca satışa çıkarılmasına yönelik çalışmalar ile alakalı da eleştirilerini dile getirdi:

"ABD dışişleri bakanı Türkiye’ye geldi. Ak Parti genel başkanıyla, ABD dışişleri bakanı saklı gizli, tutanaksız bir görüşme yaptı. Bugüne kadar mısır şurubu dedim, bebeklerimiz şeker hastası oluyor dedim. O toplantıdan 14 şeker fabrikasının satışı çıktı. Buna lütfen mani olunuz.

Ey gençler, size seslenmek istiyorum: Size miras kalacak, Cumhuriyetin kuruluşundan beri Türkiye’nin ürettiği kuruluşları tek tek sattılar. Sattıktan sonra o fabrikalar üretime devam edemedi. İstihdam yaratamadı. Arsaları kupon arazi oldu. AVM diktiler. Siz işsiz kaldınız." dedi.

Böyle şahsi çıkarlara dayalı ittifaklar ile sağlıklı bir devlet yönetiminin mümkün olamayacağına; 160 yıllık geleneğe, teamüllere aykırı olarak gizli ve tutanaksız görüşmeler ile yürütülen bir dış politika tavrının doğru olmadığına dikkatleri çeken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,

"Ama Sayın Erdoğan bu tarz ilişkilere, ittifaklara alışık. 2010 referandumunda Fetö de evet dedi. Demirtaş, 2010’da, bebek katili Apo’nun el yazısıyla yazılmış “gelin bu referanduma evet oyu verin” talimatını Ak Partili bir bakanın getirdiğini söyledi. Bu iddia reddedildi mi? Hayır.

Fetö ile Pkk ile yapılanlar yıkım ve çukur ittifakıydı. Şimdi de çıkar ittifakı var. Ama Allah’ın izniyle hem genel seçimlerde hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bu çıkar ittifakının milletimiz tarafından yerle bir edileceğini buradan görüyoruz. Allah’ın izniyle biz başaracağız, başaracağız, başaracağız!" diye seslendi.

Hatay'ı çok yakından ilgilendiren Suriye konusunda da önemli değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Meral Akşener, konuşmasını sonlandırırken iktidara yönelik bazı soruların da cevaplanmasını isteyerek;

"Şimdi Sayın Erdoğan'a soruyorum: 3,5 saatlik Tillerson görüşmesinde, Rıza Zarrab’ı konuştun mu? Karşılığında şeker fabrikalarını kapatmayı konuştun mu? Kıbrıs’ı konuştun mu? Afrin’i, Fırat’ın doğusundaki zararlı oluşumları konuştun mu?

Bir soru daha; Fırat’ın doğusunda kurulan o zararlı yapıya yol verdin mi kardeşim? Bu milletin sesi olarak, vallahi, billahi, tallahi bunun takipçisi olacağız ve gereğini yapacağız. Buradan ilan ediyorum, sen de dinle!" dedi.

Açılış töreninin ardından uzun süredir bombaların düştüğü Reyhanlı ilçesine geçen Genel Başkanımız, şehit ailelerine ziyaretlerde bulundu. Daha sonra Hassa ilçesine hareket etmek suretiyle buradaki Müşterek Görev Merkezi'ne giderek Afrin'e gitmek üzere hazırlıklarını yapan asil Mehmetçiğimize moral ziyaretinde bulunan Meral Akşener Hanımefendi, askerlerin bir isteklerinin olup olmadığını sorarak; "Sizlerle gurur duyuyoruz. Allah yardımcınız olsun, ayağınıza taş değmesin. Dualarımız sizinle." dedi.

Sonrasında İskenderun ilçesine giderek ilçe başkanlığı binamızın açılışını da gerçekleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, günlük programının sonunda gün boyu kendisine eşlik eden İYİ Parti Hatay Kurucu İl Başkanı Mustafa Çığ ve Hatay teşkilatı ile selamlaşarak Hatay'dan ayrıldı.