1 Haziran, 2018

Meral Akşener Hatay’da Konuştu

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımızı Meral Akşener, İl Başkanlığımız tarafından Hatay'da düzenlenen mitingde konuştu. Hataylıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Akşener, kalabalık nedeniyle sahneye çıkmakta zorlandı. Akşener, gündeme dair açıklamalarda bulunurken, FETÖ ile mücadelede yardım ve yataklık eden isimlerin de İYİ Parti iktidarında yargılanacağını söyledi.

BİZİM ÇILGIN PROJEMİZ TÜLBENT PROJESİ

İşsiz gençlere iş bulana kadar 500 TL vatandaşlık maaşı bağlayacağız. Nereden bulacaksın diye sordu ağabey. 'O bindiğiniz lüks araçlardan inin' diyeceğim onlara. Ben bunları söyleyince damat kızmış. 'Benim kayın pederimin öyle bir seçmeni var ki Mars'a 4 şeritli yol yapacağım dese bu seçmen inanır' diyor.

Bir gazeteci arkadaş nasıl bir Türkiye diye sordu. Yandaş kayırmayan, yolsuzluk ve rüşvetin önüne geçmiş, gençleri huzurlu ve mutlu, anne ve babalar çocuklarının gelecek kaygılarından kurtulmuş bir Türkiye vizyonumuz var.

Bizim çılgın projemiz yok. Bizim çılgın projemiz tülbent projesi. Bu barışın, kardeşliğin sembolü. Damat Bey bilir misiniz siz erkekler kavga edip barışmıyorsa orada bir kadın çıkar alır başından tülbenti atar yere, millet barışır. Kardeşliğin sembolüdür bu kardeşliğin.

İLK KADIN CUMHURBAŞKANI SEÇİLECEĞİM

Atatürk'ün yaptırdığı her fabrikayı sattınız. Tekel'i sattınız, Tüpraş'ı, Petkim'i her şeyi sattınız. Sattın babam sattın. Allah'ın izniyle Cumhurbaşkanı seçileceğim ve o fabrikaların satışını iptal edeceğim.

24 Haziran'da bir seçim var. Bu seçimleri arkadaşlar kendileri istedi. Türkiye'nin daha hızlı hareket edebilme için erken seçim istediler. Biz de 'eyvallah' dedik. Şimdi buna bozuluyorlar. Biz bu seçime hazırız. Biz milletimize güvendik, milletimize dayandık yola öyle çıktık. Bizim seçime girmemizin önüne bir engel çıktı. Ben 100 bin imza ile aday olacağımı söyledim. 4 saat içinde 100 bin imza buldunuz. Gerçekten bu milletin imzasıyla aday gösterdiği tek kadın Cumhurbaşkanı adayıyım. İlk Kadın Cumhurbaşkanı da seçileceğim inşallah.

SEN MİLLİ İLE GAYRI MİLLİ AYRIMINI YAPABİLECEK BİR KONUMDA MISIN?

Bu oyun böyle bozulunca bu arkadaşlar da Cumhur İttifakı’nı kurmuşlardı. Onlar ittifak kurdu her şey doğru, biz ittifak kurunca gayrı milli olduk. Sen milli ve gayrı milli ayrımını yapabilecek bir konumda mısın? Bak aynaya gör kim gayri milli.

Gençlerin önünde 2 seçenek var. Ya uzman çavuş ya da taşeronda iş. Onun için de torpil lazım torpil. Bizim çılgın projemiz nüfus kağıdımız. Senin iş bulman için, senin tüm vatandaşlarla aynı hakka sahip olman için ağa da bu, paşa da bu, reis de bu.

"FETÖ İLE MÜCADELEDE YARDIM VE YATAKÇILAR DA YARGILANACAK"

FETÖ ile mücadelede yardım ve yatakçılar da yargılanacak. Öyle bir sistem kuracağım ki ne askerin içine, ne polisin içine ne yargının içine FETÖ falan hiçbir grup giremeyecek.

Eğer ekonomiyi güvenilir hale getirmezsek, yani iç ve dış yatırımcının yatırım yaptığı zaman rüşvet vermeyeceğine emin hale getirmezsek, yatırımcıyı senden benden diye ayırırsak, sanayi bugünkü gibi durur. Ondan sonra Türkiye bugün bulunduğu konuma gelir. Bütün bu sorunları düzeltmek için geliyoruz.

Elbette Suriyeli kardeşlerimiz vatanlarına gidecek, bundan sonra vatanlarında mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayacak. Bizde 2019’da Ramazan ayında her ilden katılacak temsilcilerle Suriyeli sığınmacı kardeşlerimizle vatanlarında yani Suriye'de iftar açacağız.