22 Aralık, 2017

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER, HALK ARENASI'NIN KONUĞU OLDU

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, uzun bir aranın ardından ilk defa bir televizyon programına konuk oldu. 22 Aralık 2017 Cuma günü saat 21.00'de Halk Tv'de yayınlanan Halk Arenası adlı programa katılan Meral Akşener, usta gazeteci Uğur Dündar'ın moderatörlüğünde Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Gerek 22 Aralık gününün, Sarıkamış Harekatı'nın yıl dönümü olması gerekse 23 Aralık gününün, Asteğmen Öğretmen Kubilay'ın şehadetinin yıl dönümü olmasının da vesilesiyle; Türkiye'nin güvenliğinden eğitim sistemine kadar bir çok konunun konuşulduğu programda soruları yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözleri büyük bir ilgiyle dinlendi.

Türkiye'nin en önemli üç büyük sorununun genç nüfusun işsizliği, güvenlik, eğitim ve ekonomi olduğunu söyleyen Akşener; bu sorunların çözümü için de İYİ Parti Programında yer alan çözüm önerilerini sundu.

"Gençlerin özgür düşünmesini sağlayan, yaratıcı yönlerini öne çıkaran, paylaşmayı, dayanışmayı öğrenecekleri bir eğitim sistemi kuracağız." diyen Akşener; "Güçlünün değil, haklının hukukunun üstün olduğu, kayırmacılığın ortadan kalkıp liyakata değer verilen, soruların çalınmadığı, kul hakkının yenilmediği bir Türkiye'yi oluşturmak mecburiyetindeyiz." diyerek nasıl bir Türkiye için yola çıktıklarını tarif etti.

Ayrıca konuşmasının bir yerinde, "Ben buradan ilan ediyorum. Cumhurbaşkanı adayları milletvekili adayı da olabiliyorlar. Halbuki ben yüzbin imza toplayarak yalnızca cumhurbaşkanı adayı olacağım. Milletvekilliğine aday olmayacağım." dedi. Bu sözü büyük bir alkış alan Akşener, gerekçesini ise "Çünkü ben hiçbir kişisel hesap yapmadan sadece gelecek nesiller için yola çıktım. Türkiye'nin bu kötü gidişatını değiştiremedikten sonra meclise kapak atma gibi bir derdim olamaz. Onun için içim o kadar rahat ki anlatamam." diyerek samimi bir havada duygularını da ifade etti.