2 Şubat, 2018

MERAL AKŞENER, ATATÜRK'ÜN ŞEHRİ YALOVA'DAYDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yalova, benim şehrimdir." diye övdüğü Marmara'nın güzel sahil kentindeydi. Yurt içi gezilerine hiç ara vermeden devam eden Genel Başkanımız, ziyaret ettiği Yalova'da il başkanlığı binamızın açılışını da gerçekleştirdi.

Öğle saatlerinde şehre varan Genel Başkanımız burada, İYİ Parti Yalova Kurucu İl Başkanı Ünlem Üstel ve Yalova teşkilatı tarafından coşkuyla karşılandı. İl Başkanlığı binası önünde açılış törenine iştirak etmek üzere gelmiş Yalovalı hemşehrileriyle buluşan Meral Akşener, açılış öncesinde Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde de bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener evvela "İYİ Parti’yi kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla siz kurdunuz ve bizleri başına bekçi olarak getirdiniz. Size namus sözü veriyorum, bu bekçilik görevini en iyi şekilde yapacağız. Sizlerin güvenini namus bilecek, beytülmal görecek, öyle davranacağız." diyerek İYİ Parti'nin, bizatihi Milletin partisi olduğunu belirtti.

Sonrasında Yalova şehrinin kendine has özelliklerine değinerek, ne yazık ki 16 yıldır Türkiye'de iktidar olanların böylesi güzel bir kente sırtlarını çevirdiklerini ve hiçbir yatırım yapmadıklarını söylerek bunun nedenini sorguladı.

İktidarın yapmış olduğu yatırımların, ihtiyacı gözeten ve sağlıklı mali düzenlemeleri yapılmış yatırımlar olmadığını verdiği Avrasya Tüneli gibi örnekler ile izah eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; vatandaşın vergi yükünü arttıran dövize dayalı garantiler sunan ve yapım ücreti abartılmış projeler ile iktidarın yandaşlarının zengin edildiği yatırımları eleştirdi.

"Her evde iki işsiz var. Yalova'nın da en büyük problemi genç işsizliği, Şırnak’ın da en büyük sorunu genç işsizliği. Kadınların işsizlik oranı %36. Üniversite mezunu gençlerin işsizlik oranı %26. Türkiye’de mezun olan her gencimiz umutsuz. Artık iş bile aramıyor!" diyerek ekonominin can çekişmekte olduğunu belirten Meral Akşener, İYİ Parti iktidarında izleyecekleri ekonomi politikasının israfı önleyici, üretime dayalı, adil gelir paylaşımına yönelik yapısını anlattı.

Konuşmasının önemli bir kısmını, ülkeyi yönetenlerin terörle mücadelede izledikleri yanlış politikalar ve öngörüsüz dış politika hamleleri neticesinde itibarı hiç mesabesine gelen Türkiye'nin, gelinen noktada kahraman Mehmetçiğimiz sayesinde tekrardan itibarının kazanılmasına çalışıldığına dair yaşanan süreci izah etmeye ayıran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; bu durumun bile Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından iç politika malzemesi olarak istismar edilmeye çalışılmasına karşı durarak, Şehitlerimizin incitilmemesi yönünde sert uyarılarda bulundu.

"Şehitlerimizi iç politikanın malzemesi yapmak istiyorsunuz. Görüyoruz, yapmayın. Az konuşun, kapatın şu çenelerinizi, cehaletinizi ortaya koymayın. Devlet yönetmeyi bilmiyorsunuz. Oradaki insanların moralini, motivasyonunu bozmayın." diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasının ardından il başkanlığı binası açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın sonrasında, aralarında İYİ Parti yöneticilerinin de bulunduğu beraberindeki heyet ile birlikte Yalova esnafını ziyaret eden Genel Başkanımız, bir gün sonra Kocaeli şehrini ziyaret etmek üzere Yalova'dan ayrıldı.