13 Ocak, 2018

Kütahya ve Eskişehir İl Başkanlıklarımızın Açılışı Yapıldı

Kırıkkale, Çankırı, Uşak ve Afyonkarahisar'ın ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 13 Ocak 2018 Cumartesi günü Kütahya ve Eskişehir illerini ziyaret ederek teşkilatları tamamlanan il başkanlık binalarımızın açılışlarını yaptı.

Gittiği şehirlerde esnaf ziyaretine bilhassa önem veren ve dükkanları tek tek gezerek esnafımızla ve halkımızla hasbihal eden Genel Başkanımız, mevcut sorunların hepsini bildiğini ve iktidara geldiklerinde bir an önce çözümleri hayata geçirmek için hazırlıklara şimdiden başladıklarını belirtti. Vatandaşlarımızın dile getirdiği, Türkiye'nin çok yakında İYİ günlere kavuşacağı temennisine de katıldığını söyledi.

İYİ Parti Kütahya Kurucu İl Başkanı Hürdoğan Çelik ve Kütahya teşkilatı tarafından çiçeklerle karşılanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, düzenlenen açılış töreni çerçevesinde Kütahyalı hemşehrileri ile buluştu. Burada yaptıkları konuşmada Türkiye'nin biriken sorunlarına değinen Genel Başkanımız Meral Akşener; "Polislerimiz var, atanamayan öğretmenlerimiz var, şehit analarımız var aramızda. Bu üç grubun da büyük sorunları var, biliyoruz. Ey bizi yönetenler, sağa sola “Eyyt!” yapacağınıza, bu insanların sorunlarını derhal çözün. Siz çözmüyorsanız söz veriyoruz, biz çözeceğiz!" diye seslendi.

"Sayın Erdoğan, 2009’dan itibaren çaldırdığınız soruların sorumlularına ne yapacaksınız?Hakları yenen, umutları çalınan bu çocuklarımızla ilgili ne yapmayı düşünüyorsunuz? Haklarını iade etmeyi düşünüyor musunuz? Özür yetmez diyor analar. Çocuklarının haklarını istiyorlar" diyerek yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için mevcut iktidarın sızlanmaktan başka bir şey yapmadığını söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sanki bayram şekeri dağıtıyor. Sanki babasının parasını dağıtıyor. Fransa’dan uçak alıyor. Amerika’dan da almıştın? Rusya’dan S-400 almıştın; bir de gidip Fransa’dan niye füze alıyorsun? Millet açken, sen kimden izin alıp da bu milletin parasını çarçur ediyorsun?" diyerek ülke yönetimindeki israfın boyutuna da işaret etti.

Devlet yönetiminin herkese eşit ve adaletli yaklaşmakla mümkün olabileceğini, ayrımcılığın ise hiç bir şekilde kabul edilemeyecek bir şey olduğuna işaret eden Genel Başkanımız Meral Akşener; "Artık Şehitleri bile birbirinden ayırıyorlar. Şehit şehittir; her ikisi de bu vatan için canını vermiştir. Terör şehidi de, 15 Temmuz şehidi de bu topraklar için canını vermiştir. Şehitlik mertebesini Cenab-ı Hak bilir. Sen devlet olarak eşit davranmak zorundasın!" dedi.

Kütahya programının ardından Eskişehir'e hareket eden Genel Başkanımızı ve beraberindeki İYİ Partili heyeti, İYİ Parti Eskişehir Kurucu İl Başkanı Arslan Kabukçuoğlu ve Eskişehir teşkilatıyla birlikte binlerce vatandaşımız Atatürk Spor Salonu'nda karşıladı. Büyük bir coşku eşliğinde düzenlenen toplantıda Eskişehirlilere hitaben konuşmalarını yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ülke gündemindeki yerli-milli kavramına dair görüşlerini de dile getirdi.

"Oslo’da, MİT müsteşar yardımcısının PKK’lılar karşısında gülerek, ciddiyetsiz bir şekilde konuşmasına tanık olduk. O gün bir teşhis koyduk ve devlet ciddiyeti kayboldu dedik. Bugün geldiğimiz noktada itibarı kaybolmuş bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Türkiye’yi bu kadar ciddiye alınmayan bir ülke haline getiren, dışarıda itibarını iki paralık eden bu muhterem yerli ve millî; burada hazır bulunan şu insanlar gayri millî, öyle mi? Hadi oradan be! Sen kim, millîlik kim? Sen kim, yerlilik kim?" diyerek sadece kendilerinin yerli ve milli olduğunu söylemiş olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı eleştirilerini belirtti.

"Yerli olmak öncelikle bu ülkenin insanını ayırt etmeden sevmektir. Bir güce ulaştığın zaman seni oraya getiren gücün, bu kavruk Anadolu insanı olduğunu bilmek demektir. Milletin çocukları işsizken, senin çocuklarının filolar kurmasını kaldıramamak demektir" diyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, işgal altındaki adalarımız ile alakalı mevcut iktidarın neden sessizliğe büründüğünü de sorgulayarak; "Türkiye’ye ait bilinen adaları Yunan işgal etti. Dışişleri bakanı çıkıp “Bizim zamanımızda olmadı” dedi. Yunan bakan çıkıp “sıkıysa gelin alın” dedi. Hiç “Eyyt” yapan duymadık. En son Çipras adanın birinde kuzu çevirdi. Bunlar işgal edilmiş vatan toprağıdır, gereği yapılmalıdır." dedi.

Konuşmasında "İYİ Parti olarak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem milletvekilliklerini, hem de cumhurbaşkanlığını kazanacağız. O nedenle şahıs olarak milletvekilliğine aday olmayacağım. Sadece Cumhurbaşkanlığına adayım" diyerek seçimlerdeki hedefini de ortaya koyan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açılış töreninin ardından Eskişehir esnafını da ziyaret ettikten sonra programını tamamladı.