27 Ocak, 2018

İYİLİK GÜNEŞİ SAMSUN'DAYDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti Dinliyor" sloganıyla başlatmış olduğu yurt içi il ziyaretlerine milletimizin de artan desteğiyle birlikte devam ediyor. Bu haftanın ve Ocak ayının son durağı Karadenizin güzel şehirlerinden Samsundu. Genel Başkanımız, hem Samsun esnafını ve Samsunlu hemşehrilerini dinledi hem de Samsun il başkanlığı binamızın açılışını yaptı.

Samsun şehir merkezine varmadan evvel İYİ Parti Samsun Kurucu İl Başkanı Ömer Süslü ve Samsun teşkilatı tarafından büyük bir sevgi gösterisiyle karşılandı. Uzun bir araç konvoyu eşliğinde şehir merkezine hareket eden ve burada açılışı yapılacak il başkanlığı binası önünde bekleyen hemşehrileri ile buluşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, açılış öncesinde Türkiye gündemine dair bazı değerlendirmelerde de bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Geçmişte Anadolu’nun her taraftan işgal edilmeye çalışıldığı bir dönemde, müstevlilerin Anadolu’yu parçalamak, Türklüğü yok etmek için her türlü gayreti gösterdiği bir dönemde Samsun’dan bir güneş doğdu. Samsunlular o güneşin arkasında durdular ve millî mücadeleyi başlattılar." diyerek Samsun'un Milli Mücadele sürecindeki önemini tekrar hatırlattı.

Her kutsal değerimizi, güzel anlamı olan her kavramı sulandırıp kıymetini azaltmakta bir beis görmeyen mevcut iktidarın bu şuursuz tutumunu eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,

"Duydunuz mu? Muhterem 'Biz Kızıl Elma’cıyız' dedi. Buradan kendisine sesleniyorum: "Ey muhterem önce ayağını bir kaldır, kaldır ki ayağının altına aldığın Türk milliyetçiliği kurtulsun!" Sen herhalde Kızıl Elma’yı kırmızı başlıklı kızın sepetindeki elma zannettin? Kızılelma'yı dişlemekten vazgeç.

Kızılelma Türk milletinin cihan hakimiyeti mefkuresidir. Sürekli aldanan, o nedenle de aldatan muhterem Türklüğün cihan hakimiyeti mefkuresinden anlamaz. Onun için Kızılelma'yı kırmızı başlıklı kızın çantasındaki kırmızı elmayla karıştırıp Türk cihan hakimiyeti mefkuresini dişlemekten vazgeç." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin şu anki ve önümüzdeki seçimlerdeki durumuna dair bilgileri de paylaştı. Bu minvalde İYİ Parti'nin kuruluşunun üzerinden henüz üç ay geçmiş olmasına rağmen 73 ilde teşkilatlanmasını tamamlamış olduğunu belirterek, önümüzdeki seçimlerde bütün illerimizden belediye başkan ve milletvekili adayları çıkaracağının sözünü verdi.

Türkiye'de huzur namına, adalet namına bir şey kalmadığına değinen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ülkenin ekonomi ve dış politikalarında da fahiş hataların olduğunu belirterek; "Nohutu ithal ediyorsun, mercimeği ithal ediyorsun, eti ithal ediyorsun. Zehirli, hastalıklı et yediriyorsun bu millete. Bugün senin berhava ettiğin dış politikayı düzeltmek için kanıyla canıyla çarpışan Mehmetçiği zehirledin sen!" dedi.

Sonrasında da "Türk ordusuna emanet edilen, benim gibi kadınların doğurduğu ana kuzularının gıdasını Türk çiftçisinin ürettiklerinden, yetiştirdiklerinden temin etmek boynumuzun borcu olacaktır." diyerek İYİ Parti'nin ekonomi ve tarım politikalarına dair bilgi sundu.

Afrin'de terörle mücadele operasyonlarına devam eden silahlı kuvvetlerimize olan desteğini bir kez daha dile getiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Afrin harekatında Kahraman Mehmetçiklerimiz, Şanlı ordumuz üzerine düşeni fazlasıyla yapıyor. Ana kuzuları diyor ki "Biz Kızıl Elma’ya gidiyoruz. Söyleyin ailelerimize bizi beklemesinler". Allah onlardan razı olsun. Allah sağ salim, ayaklarına taş değmeden geri dönmek nasip etsin." diye dua edince kendisini dinleyenlerden semaya "Amin." sesi yükseldi.

Konuşmasının ardından büyük bir coşku eşliğinde il başkanlığı binamızın açılış kudelesini kesen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, daha sonra Samsun esnafını ziyaret etti. Kendisine yönelik büyük bir teveccühün gözlendiği bu ziyaretlerinin ardından ise Genel Başkanımız Meral Akşener, Samsunlular tarafından İYİ dileklerle uğurlandı.