10 Ocak, 2018

İYİ Parti Kırıkkale ve Çankırı'daydı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti Dinliyor" sloganıyla güzel ülkemiz Türkiye'yi gezmeye devam ediyor. Bu hafta, Genel Başkanımızın olağan programları çerçevesinde İYİ Parti'nin Divan üyeleri ve genel merkez yöneticilerinin de yer aldığı geniş bir katılımla birlikte Kırıkkale ve Çankırı illerimiz ziyaret edildi.

İlk durağın Kırıkkale olduğu 10 Ocak 2018 Çarşamba günkü ziyarette, Ankara'dan yola çıkan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kırıkkale girişinde İYİ Parti Kırıkkale Kurucu İl Başkanı Mustafa Özyürek ve İYİ Partililer tarafından çiçeklerle karşılandı.

Kırıkkale İl Başkanlığımızın açılış töreni vesilesiyle Kırıkkaleli hemşehrileriyle buluşmak için İYİ Parti otobüsüyle hareket eden Meral Akşener Hanımefendi, yol boyunca kendisine sevinç gösterilerinde bulunan vatandaşlarımızla selamlaşarak buluşma yerine ulaştı. Şehir merkezine yaklaşırken vatandaşlarımızın teveccühüyle artan yoğunluk nedeniyle parti otobüsü zaman zaman zorlukla yol aldı.

Kırıkkaleli hemşehrilerine hitaben yaptığı konuşmasına, "Bu soğuk günde, bu iş gününde, işçisi, emeklisi çalışanı buraya geldiniz; bu meydanı doldurdunuz, bize güç kuvvet verdiniz, bize destek verdiniz haklarınızı helal ediniz." diye başlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; Türkiye gündemine dair değerlendirmelerde de bulundu.

İYİ Parti'nin önüne her alanda çıkarılan zorluklara ve haksız engellemelere de değinen Meral Akşener, geçmişte böylesine zorluklara maruz kalmış diğer siyasetçilere destek olduğunu fakat o siyasetçilerin şimdi İYİ Parti'ye haksızlık yaptığını dile getirerek; "Binanın kirasını ödüyoruz, tehdit ettiriyorsunuz; mal sahipleri korkup vazgeçiyor. Konuşma yapmaya çalışıyoruz, tehdit var, şu otobüsün buraya gelmesi için karşımıza binlerce sorun çıkarılıyor. Dün seni tehdit ettiklerinde bu garip kadın senin yanındaydı. Hapse girdin bu insanlar senin yanındaydı. Bu millet seni başbakan yaptı, sonra cumhurbaşkanı yaptı, ama sana yetmedi. Şimdi çıkmış tek adam olmak istiyorsun. Muhterem bu kadarına bu millet evet demez! Bu millet bu kadarına hayır der ve hayır diyecek!" dedi.

Konuşmasının ardından Kırıkkaleli hemşehrileri ile birlikte il başkanlığının açılışını yapan Genel Başkanımız, daha sonra Kırıkkale esnafını ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu. Türkiye ekonomisinin kötü şartlarından kendilerinin de olumsuz etkilendiğini dile getiren Kırıkkale esnafı, İYİ Parti'yi kendileri için gerçekten bir ümit olarak gördüklerini söylediler.

Kırıkkale'deki bu ziyaretlerinin ardından karayolu ile Çankırı'ya hareket eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Çankırı'da da İYİ Parti Çankırı Kurucu İl Başkanı Çetin Kapdan ve Çankırı teşkilatı tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Çankırı il başkanlığının açılışı öncesinde yaptıkları konuşmada Türkiye dış politikasının maalesef içler acısı bir halde olduğuna ve mevcut iktidarın Türkiye'nin itibarına yakışır bir ciddiyetle ülkeyi temsil edemediğine değinen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; "Bizimki gitti geldi, Fransa el kadar yeri devlet olarak tanıdı? Bundan daha büyük bir hakaret olabilir mi bir ülkeye? Kardeşim niye gidiyorsun, niçin gidiyorsun? Türkiye’nin dış politikası iki paralık olmuş durumda. Senin için Fransız gazeteleri “davet etmedik, zorla geldi” yazıyorlar. Rezil oluyoruz rezil! Yazıktır, günahtır. Biz Türk’üz ya! 5000 yıllık bir tarihin ve devlet geleneğinin temsilcisisin sen muhterem farkında mısın? Farkında mısın? Düş yakamızdan." diye seslendi.

Her iki ilimizdeki konuşmalarında da İYİ Parti'nin bu kötü durumların telafisi, bozulan düzenin yeniden tanzimi ve tahkimi için gece gündüz çalışacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kadro alımlarında partizanlık yerine liyakatın esas alındığı bir yönetim anlayışı vadediyoruz. Kinle, nefretle hareket etmeyen bir devlet vadediyoruz. Dış politikada devlet geleneğimize uygun ciddiyette, itibarlı ve haysiyetli bir dış politika vadediyoruz. Dünya ile kavgalı değil, barış içinde ama Türkiye’nin çıkarlarını büyük bir ciddiyet ve vakarla savunan bir dış politika ve devlet anlayışı vadediyoruz. En önemlisi 'aldatmayan ve aldanmayan' bir siyasi irade vadediyoruz." dedi.

Çankırı il başkanlığı açılışını da Çankırılı hemşehrileri ile birlikte gerçekleştiren ve sonrasında da Çankırı esnafını ziyaret edip dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i, vatandaşlarımız sevgi ve selamlar ile Çankırı'dan uğurladılar.