16 Aralık, 2017

İyi Parti Ankara İl Başkanlığı Binasının Açılış Töreni

Milli Mücadeleye ev sahipliği yapmış Türkiye Cumhuriyeti'nin Başkentinde buluştuk. İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı binası, Kurucu Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından binlerce katılımcı eşliğinde açıldı.

Bizim hareketimiz bir kadın hareketidir. Genç Türkiye için heyecanı olan, çözümleri olan bir gençlik hareketidir. Yemin ettik, söz verdik. Biz vicdanımızdan ayrılmayacağız, Türk milletine yalan söylemeyeceğiz. Yemin ettik kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz, Allah'ın rızasından ayrılmayacağız.

Ankaralı hemşerilerimiz bir kez daha ispatladı ki bizi korkutamazlar. Korkmayacağız. Ahilerin ocağında bir kez daha anladık. Dem bu demdir. Türk milletinin vicdanlı ve imanlı yurttaşlarıyla, gençleriyle ve kadınlarıyla İYİ Parti olarak iktidara yürüyoruz

"İYİ PARTİ CESUR İNSANLARDAN OLUŞUYOR"

"Kimisi işinden oldu, kimi arkadaşımız üniversitedeki görevinden oldu, esnaf arkadaşlarımız hala maliyeden gelen müfettişlerle boğuşuyor. Ama onlar geriye adım atmadılar. Onun için cesurların korkaklara karşı yürüttüğü cesur hareketidir. Bizim hareketimiz AKP'nin yıllarca sömürdüğü, istismar ettiği, onları iktidara getiren kadınlarımızın omuz verdiği bir kadın harekatıdır. Bizim harekatımız genç Türkiye için heyecanı olan, çözümleri olan genç kardeşlerimizin yer aldığı bir gençlik hareketidir. İmanlı insanların bir araya geldiği imanlı harekattır. Yemin ettik ben ve arkadaşlarım, söz verdik. Bir vicdanımızdan ayrılmayacağız, Türk milletine yalan söylemeyeceğiz. Yemin ettik kul hakkı yemeyeceğiz, yedirmeyeceğiz. Bizim arkamızda milletimiz, kadınlarımız, erkeklerimiz, zulüm gören gençlerimiz var. Bizim arkamızda engelli kardeşlerimiz var" dedi. Biz korkmayacağız, korkutmak isteyenlere bunu ispatladık. Hem buraya gelen vatandaşlarım ıspatladı hem de yanımda hazır bulunan hazirun ispatladı.

"50 BELEDİYE BAŞKANI İSTİFA ETTİRİLECEK"

"Belediye başkanları balkon kapatmaya bile vatandaşımdan rüşvet istiyor. Şu anda basında okuduğumuza göre, AKP'ye mensup 50 belediyenin bu sebepten istifa ettireceği söyleniyor. Ben buradan sormak istiyorum. Bu imar rantına göz yumdunuz. Vatandaş söylenmeye başladı. Şırnak'ta da Edirne'de de aynı sorun var. Bütün bunlara baktığımızda Bitlis'in genci de işsiz, Mardin'in de. 300, 500, 7000 işçi çalıştıran fabrikalar birer birer özeleştirilmişler, kapatılmışlar. Ülkede tarım bitmiş, yerine fabrika mı yapmışlar? Hayır. Ne yapmışlar kocaman hastaneler, belediye binaları yapmışlar. Kocaman cezaevleri yapmışlar. Ülkenin fabrikalarını özelleştirdiler. İnsanlarımız işsiz kaldı."

"BÜYÜYORSAK BU KADAR İŞSİZ OLUR MU?"

"Başbakan çıktı dedi ki; iş adamlarına "Her seferinde 2 işçi alacaksınız" Eee Hani 11.1 büyümüştük bu büyümede bu kadar işsiz olur mu? Bizim cebimizde bir büyüme oldu mu? Hayır. Ben bu büyüme rakamlarının doğru olduğunu düşünüyorum ama bizim için değil şu sürekli kandırılanlar için. Onların büyümesi belki de yüzde bir milyon. Aranızda oğlu gemicik sahibi olan analar var mı? İşte bu anaların ahı, bu babaların ahı üzerinizdedir. Şehit ailelerinin ahı başka. Hatırlıyor musunuz Soma’da yaşananları? Bir madencinin tekmelendiğini. Recep amcamı ayağında mahvolmuş kara lastiğini. Vali utanıp yeni bir kara lastik aldırmıştı. O Recep amcalar hala aynı, Kurtuluş mücadelesindeki Recep amcalarla aynı.

Reza Zarrab davası var bir de Amerika’da. Rüşvet alan bir bakanın bir baltaya sap olamamış oğlunun cebinden ne paralar çıktı. Soruyorum size cebinizde ne kadar para var. Bakan soruyor oğluna. “Neredesin oğlum?-Evdeyim baba” “Hangi evdesin?-Rezidanstayım baba” bunların kirası dudak uçuklatıyor. “Ne kadar para var evde?-Merak etme baba birkaç. Trilyoncuk” İYİ Parti bunların hesabını sormak için kuruldu."

"RIZA KARDEŞİNİZ İÇİN NOTA VERDİNİZ"

"Kudüs bizim için bir kalp ağrısıdır. Doğru mu? Hani Rabia yapıyordunuz Esma vardı ağlayarak geziyordunuz. Ne oldu şimdi İsrail masasında bıraktınız onları. Bir Gazze vardı. Ziyaret edecektiniz orayı ne oldu şimdi? İsrail’le ABD ile oturduğunuz masada bıraktınız orayı da.

ABD çıktı Kudüs’ü İsrail’in başkenti tanıyacağım dedi. Şimdi ben onlardan söylediği sözlerin arkasında durmasını bekliyorum. Kudüs’e bir büyük elçi atayın. “Eyy” demekten vazgeçin. Nere gidiyor bu “Eyy”in sonu. Söyleyip susuyorsun. Trump’a kızdın. Niye kızdın? Hayır sever iş adamını içeri attılar diye. Kudüs kararı için kızdınız.

Şimdi soruyorum sizde ödül verdiğiniz şimdi Amerika’da ötecek olan Reza kardeşiniz için 2 tane nota verdiniz. Daha önce kimin için böyle bir şey yapıldı? Hadi bakalım Trump’la ilişkilerinizi yeniden gözden geçirecek misiniz? Bunların çemkirmeleri kabadayılıkları bize Türk milletine. Genel başkanlara kabadayılıkları. İçişleri Bakanı çıkıyor, “Sen bittin” diyor. Atatürk’e anasına sövmek serbest, bir genel başkanı tehdit etmek yasak ama bunlara “kaşının üzerinde gözün var” demek suç. Size söz veriyorum benim ekibime benim milletime söz söyleyen cevabını direk benden alacak."