6 Nisan, 2018

ERZURUM TEŞKİLATIMIZ ŞEKER FABRİKASI NÖBETİNDE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hanımefendi'nin Aziz Atatürk'ten bizlere miras olan ve önemli bir besin kaynağımızın üretimini gerçekleştiren 14 şeker fabrikamızın satılmasına karşı başlattığı mücadele kapsamında İYİ Parti Erzurum İl Başkanlığı teşkilatı, bugün Erzurum şeker fabrikası önünde nöbetteydi.

Genel Başkanımızın "Şeker Fabrikalarını Sattırmayacağız" sözüyle başlattığı mücadeleye bugün Erzurum Şeker-İş Sendikası Başkanı Metin Keskin de destek verdi ve İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu bey ile birlikte bir basın açıklaması yaptılar.

Keskin konuşmasına İYİ Parti'nin gösterdiği hassasiyete teşekkür ederek başladı ve şunları söyledi:

"Erzurum şeker fabrikası, bizim ana damarlarımızdan biridir ve şeker ise sağlığımız için önemli bir stratejik ürünümüzdür. Erzurum ekonomisine 250 milyon TL katkı sağlayan bir üretim kurumu ve tarıma dayalı büyük bir sanayi kuruluşudur. Bu fabrika kesinlikle satılmamalıdır. Çünkü bu satış sonucu fabrikayı satın alanlar menfaatler gereği kısa süre içerisinde üretimi düşürecek ve fabrikayı küçülteceklerdir ki bu da fabrikanın kapanmasıyla sonuçlanacaktır. Erzurum şeker fabrikası, Erzurumlunun olmalı Erzurum'da kalmalı ve mutlaka özelleştirme kapsamından çıkarılarak satılmamalıdır."