10 Şubat, 2018

Denizli ve Aydın İl Başkanlıklarımız Açıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, partimizin Denizli ve Aydın il başkanlık binalarının açılış törenlerine katılmak ve bu illerin halkının, esnafının söyleceklerini dinlemek üzere ziyaretlerde bulundu.

İYİ Parti Denizli kurucu il başkanı Yasin Öztürk ve Denizli teşkilatı tarafından havaalanında Ege'ye has büyük bir coşku ile karşılanan Genel Başkanımız ve beraberindeki heyet, atlı kortej eşliğinde şehir merkezine doğru yola çıktı. Açılış töreninin yapılacağı yerde toplanan binlerce Denizlili hemşehrilerine hitaben bir konuşma yapan Sayın Meral Akşener, ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

İYİ Parti'nin Türkiye'nin umutsuz gençliğinin umudu olmak, susturulmuş kitlelerin konuşma özgürlüğünü sağlamak, mutsuz anaların dertlerine derman olmak ve ülkenin sorunlarına liyakata dayalı İYİ kadrolar eliyle hızlı ve adil çözümler sunmak için kurulduğunu söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bunu gerçekleştirebilecek güce sahip oldukları için de sürekli saldırı altında olduklarının altını çizerek bu saldırıları önlemeyen sorumlulara hitaben;

"İYİ Parti’ye saldırı çok. İYİ Parti’ye iftira çok. Bugüne kadar sabrettik. Ama Meral Akşener olarak söylüyorum: Herhangi bir kardeşimin, bir arkadaşımın saçının teline zarar gelirse, bir adaletsizliğe maruz bırakılırlarsa sizi oralarda oturtmam. Bu dünyayı hepinize dar ederim." dedi.

Afrin harekatı ile ilgili de konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti olarak Afrin’in bir zorunluluk olduğunu hep söyledik. Geç kalınmış ama zorunlu bir harekattır dedik. Daha öncesinde davulla zurnayla harekat yapılmaz dedik. Orada mücadele eden kahraman Mehmetçiğimizin arkasında durmaya ve polemiklerin dışında kalmaya dikkat ediyoruz." dedi.

Bu harekat hakkında devleti yönetenlerin maalesef lakayt bir şekilde davrandıklarına dikkatleri çeken Sayın Meral Akşener, bu konuda hassas davranılması gerektiğini hatırlatarak;

"Bugüne kadar Irak dahil 10’u aşkın sınır ötesi harekat yapıldı. Ben sınıra en uzak 50 km’ye yaklaşan kara harekatının altında imzası olan birisiyim. Siz o zaman bizim davulla zurnayla Mehmetçikleri afişe ettiğimizi, harekatla övündüğümüzü duydunuz mu? Duymadınız. Ciddiyet bunu gerektirir." dedi.

Sürekli "Gerekirse biz de Afrin'e gideriz" nutukları atıp en ufak bir fedakarlıkta dahi bulunmayan ve bu ciddi meseleyi sulandırmaya çalışan kimi siyasetçilere yönelik olarak da;

"Şimdi moda oldu herkes Afrin’e gidiyor. Ben çok merak ediyorum, koltuktan kalkmaya cesaret edemeyenler, canlarından nasıl vazgeçecek? Bir kamyon korumayla geziyorsun, Afrin’e nasıl gideceksin? Hadi gidin de görelim. Koltuktan kalkıp nasıl gideceksin ki? Ya koltuk giderse?" diye sordu ve ardından da "Afrin’e gitme yarışı var ama herkes yerinde oturuyor. Giden yok. Gidenler arasında Rabia işareti yapan kimse de yok. Afrin’e gidenler sizin gibi kadınların doğurduğu çocuklar. Afrin'e gidebilmek için asker maaşı alman lazım. Ballı maaşlarla Türkiye’yi soyanlar Afrin’e gidemezler!" dedi.

Devlet ve millet birlikteliğinin büyük yara aldığı şu günlerde; devlete güven duygusunun yerine devletten korkma duygusunun hakim olduğunu, gençlerimizin işsizlikten bitap düştüğünü ve toplumun yorgun ve mutsuz olduğunu belirten Genel Başkanımız Meral Akşener, İYİ Parti iktidarında bu üç büyük sorunun hızla çözüleceğinin de sözünü verdi.

"Bu millet uyandı artık. Kendi geleceğini Türkiye’nin geleceğiyle bir tutan ve kendi geleceği için Türkiye’yi yakmaktan çekinmeyen malum kişiyi, Allah’ın izniyle, el ele vererek önümüzdeki seçimlerde oradan indireceğiz." diyerek konuşmasını sonlandıran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasının ardından Denizli il başkanlık binasının açılışını gerçekleştirdi.

Ziyaret programı çerçevesinde Denizli/Buldan ilçe başkanlık binasının açılışını da gerçekleştiren Genel Başkanımız, İYİ Parti Aydın kurucu il başkanı Recep Taner ve Aydın teşkilatı ile birlik olmak ve Aydın esnafını ziyaret etmek için Aydın'a geçti. Burada Aydın büyükşehir belediyesi başkanı Özlem Çerçioğlu'na da nezaket ziyaretinde bulunan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Aydın il başkanlık binası açılış törenini de gerçekleştirerek gezi programını tamamladı.