17 Şubat, 2018

Demokrasinin Kalbi İzmir'de Attı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İYİ Parti Dinliyor" sloganıyla başlattığı yurt içi gezileri çerçevesinde bu hafta da İzmir'deydi. Kapsamlı programı dahilinde öncelikle İzmir il başkanlığı binasının açılışını gerçekleştiren Genel Başkanımız, açılış töreninin ardından Zübeyde Hanım kabrini ve Latife Hanım Köşkü Anı Evi'ni ziyaret etti. Bu ziyaretinin ardından ise ülküsü uğruna hayatının baharında yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun da kabri ziyaret edilerek dualar edildi.

Sonrasında Genel Başkanımız Meral Akşener, beraberindeki heyet ile birlikte Karşıyaka esnafını ziyaret etti. Hem esnafın hem de İzmirli hemşehrilerinin hal ve hatırlarını sorarak onların sözlerine kulak veren ve dikkatle dinleyen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyaretinin ardından ise Balçova'da bir yemekli toplantı eşliğinde İzmirliler ile bir araya geldi.

Gerek il başkanlığı binasının açılış töreninde gerekse de akşamki toplantı esnasında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Meral Akşener; "Söz veriyoruz; İzmirlilerin Zübeyde Hanım'ın yetim Mustafa’sına sahip çıktığı gibi, bizler de Türkiye Cumhuriyeti'ne sahip çıkacağız." dedi.

İzmir'den Türk kadınına ve milletimize seslenen Meral Akşener, "Kadınlarımızın gözlerindeki gülüşe bile tahammül edemeyen karanlığı, kadınlarımızın azmi, kadınlarımızın kararlılığı ve kadınlarımızın gücüyle aşacağız. Çocuklarının üzerine titreyen anne şefkatiyle, memleketimizi el birliğiyle aydınlığa çıkaracağız." diyerek;

"Türkiye konuşan bir ülke olacak. Parlamenter sisteme geçilecek. Adalet tarafsız bir hale gelecek. Yargı bağımsızlığı tam ve kamil bir şekilde tahkim edilecek. Türkiye teknolojisiyle, tarımıyla, sanayisiyle, hayvancılığıyla yeniden üreten bir ülke olacak." sözleriyle İYİ Parti'nin iktidara gelir gelmez uygulayacağı politikaları anlattı.

Milletimizin teveccühü ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kazanılması noktasında hiç bir şüpheye yer olmadığının altını bir kez daha çizen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'nin kitap okumayan ve tarih bilmeyen kişilerce yönetilmekte olduğunu söyleyerek;

"Bunların, Fatih Sultan Mehmet Han’ın dünyaya medeniyet getirme tasavvurundan haberleri yok; Yavuz Sultan Selim’in bütün savaş tarihçilerinin yazdığı fütuhat stratejisinden haberleri yok; Abdülhamit Han’ın Ortadoğu’da oluşturduğu vizyondan haberleri yok." dedi.

İktidardaki mevcut siyasetçilerin kullandığı hakaretamiz üslubun yanlışlığını da tekrar belirterek; devlet yönetmenin ciddi bir iş olduğuna ve oy almak pahasına her konuda gerekli gereksiz çok fazla konuşmanın bu ciddiyetle bağdaşmadığına değinen Genel Başkanımız Meral Akşener,

"Size bir söz vermek istiyorum: Allah’ın izniyle cumhurbaşkanlığı seçimini alacağız, iktidar olacağız ama ben gerekmedikçe konuşmayacağım. Her konuda size ve siyasetçilere çemkirmeyeceğim. Küfür, hakaret ve iftira etmeyeceğim. Çok konuşanlardan bıktık, usandık." dedi.

Sayın Meral Akşener'in gece geç saatlere kadar devam eden günlük programı süresince, İYİ Parti İzmir Kurucu İl Başkanı Yıldırım Ulupınar öncülüğünde İzmir teşkilatımızın ve İzmirlilerin büyük bir özveri ile yoğun ve coşkulu katılımı görülmeye değerdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, akşamki toplantının ardından ise günlük programını tamamlamış olarak İstanbul’a dönmek üzere, hemşehrileri tarafından büyük bir sevgi ile İzmir’den uğurlandı.