25 Ocak, 2018

BOLU VE DÜZCE DE AKŞENER DİYOR

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye'yi adım adım gezmeye devam ediyor. Batı Karadeniz'in iki güzel şehri Bolu ve Düzce'de ziyaretlerini gerçekleştiren Genel Başkanımız, ziyaretlerinde partimizin bu iki ilimizdeki il başkanlık binalarının açılışlarını da gerçekleştirdi.

İlk durağı olarak Bolu'ya varan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve parti yöneticilerinden oluşan beraberindeki heyet, vatandaşlarımız tarafından sevinçle karşılandı. Bolu il başkanlığı binamızın açılışı için kendisini bina önünde bekleyen yoğun kalabalık ile bir araya gelip hatıra fotoğrafları çektiren Genel Başkanımız, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Bolulu hemşehrilerine hitaben bir de konuşma yaptılar.

Konuşmasında sınır komşumuz Suriye'nin kuzeybatısında yer alan Afrin bölgesine yönelik Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu operasyon ile ilgili gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Meral Akşener, bu operasyonların iktidardaki siyasetçilerin yanlış politikaları sonucu yapılmak mecburiyetinde kalındığını belirterek;

"Cumhuriyet Bayramı’nda, 29 Ekim’de, sembolik değeri olan bir günde peşmerge davulla zurnayla, silahlarıyla geçti. Yedikleri lahmacunların parasını kaymakamlar ödedi. Sen talimat verdin onlar ödedi. Biz mi getirdik? Bugün bu harekatı yapmak zorunda kalmamızın sebebi sizsiniz. Bu kadar izansızlık, bu kadar vizyonsuzluk ve bu kadar ciddiyetsizlik Türkiye gibi jeopolitiği çok hassas bir ülkede olamaz, olmamalıdır. İnanıyorum ki Türk milleti sandıkta bunun hesabını soracaktır." dedi.

Her zaman olduğu gibi bu operasyon sürecinde de Kahraman Mehmetçiğimizin, askerimizin hep yanında, hep arkasında destek olacaklarını belirten İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; böylesi hassas bir dönemde AK Parti milletvekillerinin kanun önerisi ile "Gazilik" kavramına ve değerine karşı yaptıkları saygısızlığa da tepki göstererek;

"Uzun yıllar şehit ve gazi ailelerine yönelik vakıf yönettim. Gazilik er meydanında oluşur. Eğer kanunla gazilik çıkarılırsa, Sayın Erdoğan’ın özelinden ayırarak söylüyorum, o zaman kanunla da şehitlik makamı verilir. Bunların değersizleştirilmesini doğru bulmuyoruz." dedi.

Ayrıca daha önce Türkiye'nin dış politikasının iflas etmiş olduğuna ve sağlıklı bir seçim sürecinin yapılması gerektiğine değinmiş olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bu hususa bir kez daha dikkat çekerek;

"Suriye politikamız iflas etmiştir. Rusya veya ABD üzerinden temaslarla bu iş olmaz. Derhal Esad ile görüşmelere başlayın. Suriye ile ilgili olarak dış politikanın gerektirdiği hamleleri yapın. Dış politikayı iç politikanın, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin malzemesi haline getirmeyin. İnşallah ilk seçimde İYİ Parti iktidar olacak. Devlet ciddiyetiyle, halkının, milletinin yanında, kurumlarını liyakat usulüne göre tanzim eden bir devlet anlayışını tesis edeceğiz." dedi.

Konuşmasının ardından İYİ Parti Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın ile birlikte il başkanlık binamızın açılışını yapan Genel Başkanımız, sonrasında Bolu esnafını da ziyaret etti.

Esnaf ziyaretinin ardından Düzce'ye geçen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindeki heyet burada da İYİ Parti Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu ve Düzce teşkilatımız tarafından çiçeklerle karşılandı. Düzce il başkanlık binamızın açılışını yapıp Düzce esnafını da ziyaret eden Genel Başkanımız, açılış öncesinde Düzceli hemşehrilerimize hitaben yaptıkları konuşmada hem kendisinin hem de İYİ Partili tüm arkadaşlarının Mehmetçiğimize olan desteğini de tekraren ifade ederek;

"Şartsız şurtsuz Peygamber ocağının, benim gibi anaların doğurduğu kınalı kuzularımızın, evlatlarımızın yanındayız ve arkasındayız." dedi.