2 Aralık, 2017

ARTVİN İYİ ÇOK İYİ...

İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Sn. Meral Akşener, bu hafta Artvin'de Karadenizli hemşehrileri ile buluştu.

"Dünya Güzeli Yeşilliklerinin Karşısında Kahvemizi İçmek, Hemşehrilerimizle Tanış Olmak İçin 2 Aralık'ta Artvin'e Geliyoruz" diyerek ziyaret programını günler öncesinden kamuoyu ile paylaşan Meral Akşener, bu sefer de Artvinlileri dinlemek için yollardaydı.

Sabah saat 09.30 gibi Trabzon Havalimanı'na iniş yapan Akşener'i İYİ Partililer karşıladı. Bilhassa gençlerin yoğun ilgi gösterdiği karşılamada Trabzonlu gençler meşaleler ve pankartlarla renkli görüntülerin ortaya çıkmasına vesile oldular.

"Karadeniz'in Gelini Trabzon'a Hoş Geldin" yazılı pankart özellikle dikkat çekti. İYİ Parti'nin Trabzon'lu Divan üyeleri başta olmak üzere, partinin çeşitli kademelerinden geniş bir heyet de bu ziyaretinde Genel Başkana’a eşlik etti.

Havalimanındaki karşılama töreninde vatandaşlarla selamlaşan ve sohbet eden Akşener, Artvin ziyaretinin bir amacının da milletimizle selamlaşma olduğunu sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım ile takipçileriyle paylaştı: "Adım adım Türkiye yollarındayız. Bugün kendilerine misafir olacağımız Karadenizli hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımızı sunmayı bir borç biliriz. Bizimle birlikte 'Türkiye İYİ Olacak' diyen milletimizin tüm fertlerine selam olsun. Doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye İYİ Olacak."

Daha sonra Artvin'e ulaşmak için yoğun katılımlı bir araç konvoyu ile Trabzon'dan yola çıkıldı. Rize üzerinden Artvin'e yol alan Genel Başkanımız Meral Akşener ve beraberindeki heyet, Artvin il sınırında sevgi gösterileriyle karşılandı. Tulum ve kemençe sesleriyle coşan Artvinliler için Meral Akşener de "Karadeniz'in yiğit insanları yolumuzu sevgileriyle aydınlatıyor. Bu sevginin gücü, bu sıcacık insanların verdiği enerjiyle Türkiye İYİ Olacak demek için Artvin yolundayız." dedi.

Karadeniz'in vefalı, kadir kıymet bilen candan insanlarıyla kucaklaşan Meral Akşener'i Artvinliler bağırlarına bastılar. Daha sonra yoğun bir trafik halinde yollarına devam eden İYİ Partililer, Artvin şehir merkezine ulaştı.

Burada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Artvin il başkanlığı binasının açılış törenine katılmak için binanın bulunduğu yere ulaşmaya çalıştı. Ancak binanın önünde kendisini bekleyen öylesine büyük bir kalabalık vardı ki Akşener, sokakta zorlukla yürüyebildi.

Binanın açılış kurdelesini kesmek üzere İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın eşi Gönül Hanım'ı davet eden Genel Başkanımız Meral Akşener, Gönül Hanımın kurdeleyi kesmesinin ardından ise il başkanlığı binasında gazetecilerle sohbette bir araya geldi.

Bu esnada Akşener'e, İYİ Parti Artvin Kurucu İl Başkanı Filiz Akyüz de eşlik etti. Gazetecilerin ülke gündemine dair sorularını da yanıtlayan Meral Akşener, "Türkiye devlet olarak ciddiyetini kaybetti. Siz nasıl bir devlet yönetiyorsunuz, siz nasıl hükümet yönetiyorsunuz ki sizi önüne gelen kandırıyor. Şimdi sizi FETÖ kandırdı, sizi bir ara Putin kandırdı, sizi Obama kandırdı, sizi Merkel kandırdı, sizi herkes kandırdı. En son en muteber adamınız 'Rıza Bey Kardeşiniz' de kandırdı. Böyle bir devlet yönetme, böyle bir hükümet etme yöntemi olamaz. Bunun adı ciddiyetsizliktir. Türkiye'de ciddiyetsizliğin ne hale geldiğini gösteren ve Türkiye'yi dünyanın her tarafında iki paralık eden bir yönetim anlayışıyla karşı karşıyayız." diyerek son yıllardaki AK Parti hükümetlerini eleştirdi.

Devamında ise "İYİ Parti, yolsuzlukla mücadele etmek, İYİ Parti Türkiye'nin itibarını yeniden yükseltmek, Artvin'e girerken 'Cumhuriyet Şehrine Hoş Geldiniz' yazıyordu yani Cumhuriyetin kazanımlarını paramparça eden bu yönetim anlayışını demokratik usullerle sizlerin oylarıyla gönderip tekrar bu itibarı yeniden inşa etmek ve Cumhuriyet değerlerine yeni baştan dönmek üzere kurulmuş ve iktidar iddiasıyla yola çıkan bir partiyiz." diyerek İYİ Parti'nin niçin kurulduğunu kısaca izah etti.

Açılış töreninin ardından Artvin esnafını ziyaret eden ve Atatürk heykelinin bulunduğu Atatepe'ye çıkan Meral Akşener, bu ziyaretlerinin ardından ise salon toplantısı yapmak üzere Grand Artvin Hotel'e geçti. Buradaki toplantısında "Türkiye'nin bu kadar korkutulduğu, insanımızın korkutularak onurunun çiğnendiği bir Türkiye'de yeniden huzur içerisinde birarada bulunmanın onurunu, mutluluğunu tatmak için İYİ Parti kuruldu." diye konuştu.

Ayrıca Türkiye'nin mevcut ekonomik yapısının adaletsizliğine değinen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "İktidara yakın olanların zengin olduğu, iktidara yakın olmayanların iflas ettiği bir ülkede ekonomi gelişemez. Ekonomide devletin düzenleyici olduğu, liyakata değer veren bir devlet kadrosunun olduğu, 25-30 senelik işletmelerin tekmelenerek başkalarına devredilip peşkeş çekilmesinin önüne geçildiği bir yapı olmalıdır. Kul haklarını yiyenlerin boğazlarından kusturacağız. Kul hakkı yiyenler itibarlarını bu dünyada bırakmadan gidemeyecekler." dedi.

Artvin'deki doğanın korunması, doğayı tahrip eden madencilik faaliyetlerine karşı durulması noktasında kendisinin de imza atarak imza kampanyasına destek verdiğini belirten Meral Akşener, konuşmasında kadınlara ve gençlere de özellikle yer verdi.

Kadının gücünü tekrar tekrar hatırlatan Akşener konuşmasının bir bölümünde de gençlere seslenerek: "Gençler aman ha dikkat edin! Sakın bir kadını düşman edinmeyin." diye tavsiyede bulundu.

Salon toplantısının sona ermesinin ardından Artvin'in Hopa ilçesine hareket eden Meral Akşener, burada toplanan kalabalığa kısa bir konuşma yaptı. Bir nevi gece mitingi havasında geçen konuşma esnasında Akşener, "Ben Hopa'lı bir ailenin geliniyim. Şimdi Hopa'da İYİ Parti birinci parti olmak zorunda." diyerek Artvinli İYİ Partililere bir sonraki seçim için hedef koymuş oldu.

Hopa'daki konuşmasının ardından ise dönüş için tekrardan Trabzon Havalimanı'na geçen Akşener; gün boyu yaşanan tüm yoğunluğa rağmen yorulmadığını, kendisine eşlik edenlerin coşkusu ve heyecanı sayesinde Karadeniz'den çok mutlu ayrıldığını belirtti.