26 Aralık, 2017

AKSARAY'DA MERAL AKŞENER RÜZGARI

26 Aralık 2017 Salı günü İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener, Aksaray'da sevenleriyle buluştu. Güzel ülkemiz Türkiye'nin il il her şehrini ziyaret eden Meral Akşener'in bu haftaki ilk durağı Aksaray idi.

Program akışına göre diğer ziyaretlerinden farklı olarak esnaf ziyaretini en sona bırakan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve beraberindeki İYİ Partili heyet ilk olarak, partilerinin Aksaray İl Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı binalarının açılışını birlikte yapmak üzere kendilerini bekleyen Aksaraylılar ile buluştular.

Gerek şehir girişinde kendisini karşılayan gerekse il başkanlığı binası önünde kendisini bekleyen hemşehrilerinin coşkusu ve yoğun katılımı Meral Akşener'i çok memnun etti.

Program, ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı. Daha sonra kısa bir konuşma yapan İYİ Parti Aksaray Kurucu İl Başkanı Özhan Türemiş, Aksaraylılara hitaben konuşmalarını yapmak üzere Genel Başkanımız Meral Akşener'i hemşehrilerine takdim etti.

Konuşmasına İYİ Parti'nin bir cesurlar hareketi olduğuna tekrardan değinerek başlayan Meral Akşener Hanımefendi, fedakar İYİ Partililere hitaben; "Sizlerin önüne ne kadar engeller çıkarıldığını biliyoruz. Siz baskılara, korkutmalara, tehditlere, hakaretlere ve iftiralara rağmen elif gibi dimdik durarak İYİ Parti'ye destek verdiniz, güç verdiniz. Sizler onun için cesursunuz, onun için İYİ Parti bir cesurlar hareketidir." dedi.

"Bugün Aksaray'a gelirken Şereflikoçhisar’da vatandaşlarımız bizi durdurdu. Bize “herkes birbiriyle kavgalı, herkes birbirine hakaret ediyor, gerilimden, nefret dilinden bıktık, biz huzur ve iş istiyoruz.” dediler. İşte ülkenin gerçek problemi bu. Bunu biz çözeceğiz inşallah." diyerek konuşmasına devam eden Meral Akşener, siyasetçilerin benimsediği nefret dilinden dolayı Türkiye'nin artık çok yorulduğunu belirterek; "İYİ Parti Türkiye’yi iyileştirecek, kavga dilinden uzak durup, kaybolan huzuru yeniden sağlayacak. Aramızdaki fitnenin, kutuplaşmanın önüne geçecek. Yeniden biz olacağız, yeniden birlik olacağız, yeniden bütün olacağız." sözü verdi.

Türkiye'nin şu andaki en büyük sorununun ‘genç nüfusun işsizliği’ olduğunun altını bir kere daha çizen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, mevcut iktidar tarafından benimsenen ekonomi politikasının Türkiye'nin aleyhine işlediğini şu sözlerle aktardı:

"Türkiye %11,1 büyüdü sağ olsunlar, ama kimsenin cebine girmiş 5 kuruş yok. İşsizlik azalmış değil. Tüm Türkiye’de olduğu gibi burada da gençlerimizin derdi işsizlik; 11,1 büyüyen ülkenin gençleri iş bulamıyor. Çünkü üretmeyen, inşaatla büyüyen bir ekonomi, bu ülkeyi kalkındıramaz. Sudan’dan hayvan ithalatı için anlaşma yapılmış. Peki, bizim hayvancılığımız ne oldu? Tarım gibi o da bitti! Neden gerekli teşvikleri yapmak yerine ithalata yöneliyorsunuz? Neden dünya ile rekabet edecek bir et, süt üretimimiz yok? İYİ Parti’nin ilk hedefi bu sorunları çözmektir."

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Meral Akşener, Türkiye gündemini meşgul eden yolsuzluk olaylarına da değinerek; "Yandaş kayıracağım diye 350 milyon Euro’luk köprüyü 1 milyar Euro’ya verir, o paradan da cebinize pay ayırırsınız. Dolar bazlı ödeme ve hazine garantisi verir, sonra da zararı vergiyle, zamla bu aziz milletin sırtından çıkarırsınız. Haram zıkkım olsun!" deyince yüreği yanan aziz milletimiz tarafından büyük bir alkış tufanı koptu.

Bu kadar büyük yolsuzluklara ilaveten adam kayırmacılığın da artık dayanılmaz bir düzeye geldiğine değinen Meral Akşener; "Taşeron işçilerin kadroya alınması doğrudur, ama zaten bütün partiler bunu istiyor; getirsenize Meclis’e. Şimdi de bu işçi alımına mülakat getirdiler. AK Parti’den kâğıt getirmeyen adamın alınması mümkün mü? Hayır. Dürüst olun, yandaş kayırmayın. Kul hakkı yiyorsunuz, kul hakkı!" diye halkın duygularına tercüman oldu.

Gündeme dair daha birçok konuda değerlendirmede bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasının ardından il başkanlığı ve merkez ilçe başkanlığının açılışını yaptı. İl başkanlığı binasında kadın partililer ile özel bir toplantı yapan Meral Akşener, bu toplantının ardından Aksaray esnafını ziyaret ederek onların sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Bu faaliyetlerinin ardından ise bir sonraki gün Kırşehir ve Yozgat'ta İYİ Partililerle ve sevenleriyle buluşmak üzere Aksaray'dan ayrıldı.