Giresun'dayız...

GERİ DÖN

Millet Bizi Çağırıyor!

Giresun'dayız...

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Giresun'un Yağlıdere, Espiye, Merkez ve Bulancak ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarımızla dertleşti.

Giresun ziyaretine Yağlıdere ilçesinde başlayan Genel Başkanımız, kendisini karşılayan kalabalığa; "İki buçuk yıldır il il, ilçe ilçe, esnaf esnaf geziyorum. O esnaf dükkânlarında çaresiz gençler, EYT'ye takılan mağdur insanlar, gebe ineğini kesime gönderen süt üreticileri, ağlaya ağlaya ineklerini kesime gönderen besiciler gördüm. Bu sene Nisan ayındaki gübreyi atamadı çiftçilerimiz, köylülerimiz. Su kullanırken elektrik parasından inim inim inleyen çiftçilerimizi gördük. Akan derelerden, akan sulardan para alan özel elektrik şirketlerini gördüm. Çiftçilerin başına demir yumruk gibi inen özel şirketler gördüm ve bunlara bigâne kalan bir iktidar var." diye konuştu.

KPSS yerleştirme sonuçlarının açıklandığını belirten Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener; ''Gençlerimiz sınava girdi ve onların bir kısmı tayin oldu. Acı bir hikâye anlatayım size. Öyle enteresan ki 92 puanla tayin edilemeyen evlatlarımı gördüm o dükkânların içinde, bağıra bağıra ağlayan analarını gördüm o dükkânların içinde. Onu duyan yok ve gördüm ki bu mülakat sistemi gençlerimizi bizden alıp götürüyor. Gördüm ki bu mülakat sistemi AK Parti'nin iş bulma kurumu gibi çalışıyor. 92 puanla atanamayan genç, 58 puanla ayısı-dayısı olan atanan genç. Günahtır günah. Dolayısıyla hepimize yapılan iftira, gıybet, iğrençliğin arka planında o yün yumağı olma hâli var. Ben bunu reddediyorum. Sizin dertlerinizin sözcüsü olmak benim görevim. İktidarın göreviyse onu yapmak." dedi.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Yağlıdere'nin ardından Espiye'de esnaf ziyaretine devam etti.

Genel Başkanımızın Espiye'de ziyaret ettiği bir eczacı; ''İdare etmeye çalışıyoruz. Veresiye defterimiz biraz kabarık. Veresiyemiz çok. Rakam söylemeyim ama çok. Bir kısım ilaçlarımız yok piyasada." dedi.

Genel Başkanımızın ziyaret ettiği bir veteriner ise; "İşler çok kötü. Gerçekten çok kötü. Ülkenin ekonomisi düzelir, batar, çıkar. İyi bir yönetimle düzlüğe çıkar. Ama ülkede iç barış büyük bir problem, benim gördüğüm en büyük problem bu. Çünkü birbirimize kırıldığımız zaman bunun düzelmesi çok uzun zaman istiyor. Ben size çok inanıyorum. Bu ülkenin iç barışını sağlayın gerisi düzelecektir zaten buna inanıyoruz." şeklinde konuştu.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, tüm Karadeniz'in en büyük sorunlarından biri olan fındık fiyatı için; ''Arkadaşlarımız çalıştı, sizlerle bir araya geldiler ve bu arkadaşlara, bizi yönetenlere diyoruz ki; fındık üreticisini İtalyanların eline geçirtme, fındık üreticisini İtalyanların elinde oyuncak etme. Karadeniz kalkınırsa Türkiye kalkınır. Hani yerli millîydin kardeşim? Niçin uluslararası lobi şirketlerine fındık üreticilerimizi ezdiriyorsun? Hâlbuki dünya fındığının %70’ini üretiyor burası. Bu %70 üretilen fındığı, dünyanın 1 numarası yapabilirsin. Bir yılda 5 milyar dolarlık gelir elde edebilirsin. Dolayısıyla fındık üreticisine gereken değeri vermelisin. Vermediğin takdirde biz vereceğiz. Şimdi arkadaşlarımız çalıştı. Dolar arttığında arttırılmak üzere. 74 lira fındığa ücret açıklanması lazım geldiğini söylüyoruz. Şimdi ben sizin huzurunuzda bunu söyledim. Çalıştık üstünde, sizden alınan bilgilerle yaptık. Eğer eksiğini açıklarlarsa onun takipçisi olacağız. Nasıl takip ettiğimizi bilirsiniz.'' diye konuştu.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Bulancak ilçesinde esnaf ziyaretine devam etti.