GENEL BAŞKANIMIZ MERAL AKŞENER'DEN...

Merhaba,

İYİ Parti, milletimize hayırlı olsun...

Tarih hep şahitlik etmiştir ki; milletimiz, zor zamanları her daim demokratik siyaset ile aşmıştır...

Türkiye’nin büyük sorunlarını aşacak gücü var.

Milletimizin sağduyu ve kararlılığı var.

Milletimizin, adaletten yoksun, devlet gücüyle hareket eden siyasi hegemonyaları değiştirme gücü var.

Bu güçle milletimiz, demokrasiden sapmadan, Türkiye’nin önünü açmaya karar vermiştir. Milletimiz, kararmakta olan ufkumuzu, “İyilik Güneşi” ile aydınlatarak ileriye bakmaya azimlidir. Milletimiz, yeni bir siyasal hareketle, yeni bir iktidarla, güçlü bir Türkiye yoluna devam etmek niyetini açıkça beyan etmektedir.

Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer...

Partimiz, milletimizin bu beyanına kayıtsız kalmayan kurucularımızın aldığı tarihi sorumlulukla kurulmuştur.

Özgür, güvenli, hukukun üstünlüğünü ön planda tutan, komşuları ile barış içerisinde, istikrarlı ve öngörülebilir bir ekonomiye sahip, uluslararası platformda saygın, milleti ile barışık, ülkesi için sorumluluk alan bireylerden oluşan ve geleceğine umutla bakan eşit fırsatlar ülkesi bir Türkiye hayali ile yol çıktık.

Partimizin çağrısı, 21. yüzyılın gerçeklerini doğru okuyabilen, değişen çağa ayak uyduran, güçlü, zengin ve mutlu Türkiye çağrısıdır…

İYİ TÜRKİYE çağrısıdır.

Eğer yaşadığımız çağ ve coğrafya doğru kavranabilmişse; Türkiye ve dünya doğru okunur, doğru değerlendirilir. Toplumu ileriye taşımanın temel şartı da budur.

MERAL AKŞENER SİZİ DİNLİYOR!

SORUN, ANLATIN, ÖNERİN

Zamanın bu kadar hızlı aktığı ve etkileyici olduğu bir dönemde, zamanın ruhunu yakalamak bir mecburiyettir. “Yavaşlayanın geri kaldığı eski dünya değil, yavaşlayanın kaybettiği yeni bir dünya” ile karşı karşıya olduğumuzu anlıyoruz.

Türkiye’nin gelişen dünyadan ve gelişmeden kopmasına asla müsaade etmeden, iyi bir ülke için, huzurlu bir toplum için, itibarlı bir devlet, zengin bir millet için, adalet için, özgürlük ve demokrasi için, güçlü ve mutlu bir Türkiye için cesaret ve kararlılıkla çalışmalarımıza başladık.

Çağrımız bütün Türkiye’yedir.

Yenileneceğiz...
Güçleneceğiz...
Mutlu bir Türkiye Olacağız...

TÜRKİYE İYİ OLACAK!

Partimiz milletimize, vatanımıza hayırlı olsun.

Türkiye İyi Olsun.