17 Ocak, 2019

Ekrem İmamoğlu'ndan partimize ziyaret

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nu kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Görüşmede, Genel Başkan Yardımcılarımız Müsavat Dervişoğlu ve Koray Aydın da bulundu.Görüşmeden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ekrem İmamoğlu önemli açıklamalarda bulundu. 

İstanbulluya değer katan ve onların sorunlarını çözen bir süreci yürütmeye çalışacaklarını dile getiren Ekrem İmamoğlu, buna, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in yanı sıra genel başkan yardımcılarımız ve İstanbul teşkilatımızın da katkı sunacağına işaret etti. Ekrem İmamoğlu, “İnşallah 31 Mart itibariyle İstanbul’da bambaşka, yepyeni, pırıl pırıl, enerjik, çok genç bir süreç başlayacaktır.” dedi.

“AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ‘Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm illerde favori şekilde seçimlere giriyoruz.’ dedi. Bu açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna İmamoğlu, “Herkes kendi cephesinden olaya bakar. Elbette ki kendilerini favori hissetmeleri doğaldır kendi cephelerinden baktıklarında ama bizzat vatandaşın arasında yaklaşık 20 gündür aktif bir şekilde bulunan bir belediye başkan adayı olarak, bu aktifliği yaşayan ve hisseden bir İstanbullu olarak favorinin biz olduğumuzu çok yakından hissediyorum. Sanıyorum kendileri de vatandaşın arasına girebilirlerse bu dediğimi onlar da görecekler.” açıklamasında bulundu.