Cumhuriyetimizin 100. Yılında İYİ EĞİTİM: Özgürlükçü ve Yenilikçi Birey, Çoğulcu ve Katılımcı Toplum

GERİ DÖN

Projelerimiz

Cumhuriyetimizin 100. Yılında İYİ EĞİTİM: Özgürlükçü ve Yenilikçi Birey, Çoğulcu ve Katılımcı Toplum

Cumhuriyetimizin en değerli kazanımlarından biri şüphesiz ki fırsat eşitliğidir. Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün milletle bütünleşen Cumhuriyet anlayışı; Yoksulu zenginden, köylüyü şehirliden, yaşlıyı gençten, kadını da erkekten ayırmamıştır. Bu eşitlik mücadelesini sağlamak için de, öncelikle eğitimde fırsat eşitliğini garanti etmiştir.

Eğer bugün ülkemizde; gençler, yurt dışında yaşamanın yollarını arıyorsa; kadınlar, kendilerini güvende hissetmiyorsa; çocuklar, derin bir yoksulluk ile sınanıyorsa; sebebi, eğitim politikalarımızın vasatlığıdır.
İşte tam olarak bu yüzden İYİ Parti olarak; gençlerin güvenini, kadınların huzurunu, çocukların mutluluğunu kazanmak için öncelikle “Eğitimde Nitelikli Fırsat Eşitliği” hedefimizi hayata geçireceğiz.
Cephede eşitlenen bir milleti, hayatın tüm alanlarında eşitlemek için tüm imkânlarıyla mücadele veren Cumhuriyetimizin 100. yılında; ona yakışan, yaraşan ve onu yaşatan politikalarımızla; güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.

İYİ EĞİTİM Özgürlükçü ve Yenilikçi Birey, Çoğulcu ve Katılımcı Toplum tanıtım toplantımız Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in konuşmasıyla başladı.İYİ EĞİTİM Özgürlükçü ve Yenilikçi Birey, Çoğulcu ve Katılımcı Toplum tanıtım toplantımız, Eğitim Politikaları Başkanımız Sayın Sevinç Atabay'ın; hukukun üstünlüğünü esas alan liyakat ve veri temelli bir yönetim, nitelikli eğitim ve fırsat eşitliği için yeterli, planlı ve koordineli bütçe yönetimi; mesleki açıdan sürekli gelişen, itibarlı ve yüksek motivasyon sahibi öğretmenler, potansiyelini gerçekleştirebilen, motivasyonu yüksek ve geleceğe umutla bakan öğrenciler; ülkemizin yenilik ve rekabet potansiyelini geliştirecek, katılımcı ve kapsayıcı bir yükseköğretim, bireyin ve toplumun sürekli gelişimini destekleyen hayat boyu öğrenme ilkelerini kapsayan, sorun ve çözümlerini içeren sunumuyla devam etti.