18 Eylül, 2018

Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın’ın Ataması Yapılan 9 İl Başkanı ile İlgili Basın Açıklaması

İYİ Parti’de başlattığımız yeniden yapılandırma çalışmaları hız kesmeden devam etmektedir. Daha önce atamasını yaptığımız 54 il başkanımızdan sonra Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in takdiri, onayı ve başarı dilekleriyle 9 il başkanımız daha atanmış bulunmaktadır. Böylece yeniden yapılandırma kapsamında toplam 63 il başkanımız atanmış bulunmaktadır. Yeniden yapılandırma kapsamında atanan 63 il başkanımızın 33’ü mevcut il başkanları arasından belirlenmiş, 30 ilimize ise yeni başkanlar atanmıştır. Yeniden yapılandırma kapsamında İYİ Parti’mizde devir teslim törenleri büyük bir coşkuyla devam etmektedir. İYİ Parti kendi içinde oluşturduğu birlik, beraberlik ve kardeşlik havasını yerel seçimlere kadar hiç durmadan dalga dalga bütün milletimize yansıtacak, milletimizin derdiyle dertlenecek, sorunlara çözüm yolları gösterecektir.

Diğer yandan 17 Eylül’den itibaren İYİLİK KERVANI yola çıkmış Başkanlık Divanı üyelerimiz, Milletvekillerimiz, Genel İdare Kurulu üyelerimiz, Merkez Disiplin Kurulu üyelerimiz, Kurucular Kurulu üyelerimiz velhasıl bütün yönetim kademelerimizle meydanlarda, pazarlarda, işyerlerinde milletimizle buluşmaya devam etmektedir.

Amacımız bir yandan yerel seçimlere yenilenmiş, takviye edilmiş, güçlendirilmiş, zinde ve formda teşkilatlarla hazırlanmak; diğer yandan bölgelerinde sevilen ve iddialı adaylarla İYİ Parti’yi yerel seçimlerin yükselen partisi yapmaktır. Yeni atanan tüm il başkanlarımızı kutluyor, çalışmalarında üstün başarılar diliyorum.

Koray AYDIN

Teşkilat İşlerinden Sorumlu

Genel Başkan Yardımcısı

İller İtibariyle Yeni Atanan İYİ Parti İl Başkanları:

1. Artvin - Necat Kaşıkcı

2. Bartın- Mehmet Kasapoğlu

3. Isparta - Fazlı Özgür Tandoğan

4. Yalova - Mehmet Çam

5. Tekirdağ - Sertaç Akkaya

6. Kilis - Ağa Gündoğmuş

7. Kırklareli - Mustafa Köseoğlu

8. Amasya - Adnan Kır

9. Kocaeli - Şanbaz Yıldız