Okulda Ücretsiz Yemek Projesi

GERİ DÖN

Okulda Ücretsiz Yemek Projesi

Çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi, zihinsel-bedensel gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için şarttır. Bugün çocuklarımız yeterli ve dengeli bir şekilde beslenememektedir. Ekonomik şartlar ne olursa olsun, ülkenin tüm imkanları seferber edilerek çocuklarımıza gerekli olan gıdanın sağlanması en öncelikli meselelerimizdendir. İYİ PARTİ olarak bizler, ailelerin yaşadığı ekonomik zorlukları görüyor, çocuklarımız için en iyisini yapmayı ise görev biliyoruz.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA ANNE BABALARA, ÇOCUKLARIMIZA VE ÜLKEMİZE SÖZ VERİYORUZ!

Devlet okullarında ilk ve orta öğretim düzeyinde okuyan 15,1 milyon çocuğa kahvaltı ve öğle yemeği ücretsiz olarak verilecek. İYİ PARTİ iktidarında hiçbir çocuk sınıfa karnı aç girmeyecek.

Çocuklarımız yerel üreticilerden alınan gıdalarla yeterli, düzenli ve sağlıklı beslenecek. Aileler, her gün çocuklarının okulda ne yiyeceğini düşünmek zorunda kalmayacak.

Ağız ve diş sağlığı, sindirim bozuklukları, büyüme geriliği gibi hastalıklar tarihe karışacak. İyi ve yeterli beslenen çocuklarda başarı artışı olacak.

Böylece yerel ekonomi canlanacak, aile ve çocukların yanında, çiftçilerin de yüzü gülecek, yeni istihdam olanakları ortaya çıkacak.

TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMASINA
#AzKaldı