Ulusal Ebeveynlik Programı İle Mutlu Aile

GERİ DÖN

Ulusal Ebeveynlik Programı İle Mutlu Aile

Toplumların sağlıklı yaşaması, gelecekte de ayakta kalabilmesi için çocuk ve genç nüfus oranının önemi gitgide artmaktadır. Bu doğrultuda, ebeveynlik, çocuk hakları ve çocuk gelişimi konularında yeterli altyapıya sahip olmak zorundayız. İYİ PARTİ olarak bizler, çocuklarımızın her türlü şiddet ve istismardan korunabilmesini, ülkemiz adına hayati önemde görüyoruz. Bu amaçla ebeveynlerin, çocukların fiziksel ve psikolojik durumlarındaki gelişmeleri doğru bir şekilde izleyebilmesi için Ulusal Ebeveynlik Programını hayata geçireceğiz.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA TÜM ANNE BABALARA VE ÇOCUKLARIMIZA SÖZ VERİYORUZ!

Ulusal Ebeveynlik Programı’nda çocuk sahibi olanlara veya çocuk bekleyenlere devlet tarafından ücretsiz, çevrimiçi ve/veya yüz yüze “çocuk nasıl yetiştirilmeli” eğitimleri verilecek. Böylece aileler; çocuk hakları, çocuk yetiştirme, çocuk iletişimi ve disiplini ile temel kurallar hakkında kaliteli ve doğru bilgilere sahip olacak. Çocukların sosyal, duygusal, fiziksel gelişimlerine dair süreçleri tüm detaylarıyla öğrenecek. Ayrıca, bu program sayesinde ebeveynler de çocuk sahibi olduktan sonra kendi hayatlarında değişen şartlara daha kolay uyum sağlayacak. Stresten uzak, daha huzurlu bireyler olarak, daha mutlu aile yaşamına kavuşmaları kolaylaşacak.

ÇOCUKLARIMIZIN HAKLARI DEVLET GÜVENCESİNDE OLACAK

Ulusal Ebeveynlik Programı ile çocuklar daha iyi ve nitelikli şekilde yetişecek. İyi yetişmiş çocuklar da geleceğimiz olarak, iyi ve sağlıklı bir toplumun temelini oluşturacak.

TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMASINA
#AzKaldı