EYT Sorunu Ortadan Kaldırılacak

GERİ DÖN

EYT Sorunu Ortadan Kaldırılacak

Türkiye’de bugün milyonlarca vatandaşın en büyük sorunlardan birisi olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) mağduriyetini sonlandırmak için İYİ PARTİ olarak bizler; dört temel ilkeyi esas alarak çözüm planımızı hazırladık.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA EYT MAĞDURU VATANDAŞLARIMIZA VE ÜLKEMİZE SÖZ VERİYORUZ!

İYİ PARTİ EYT Çözüm Planı:

  1. Hakkaniyetin tesisi esas alınarak, EYT’liler içerisinde yeni bir adaletsizliğe meydan verilmeyecektir. EYT’liler kategorisinde yer alan 4,7 milyon kişinin tamamı, düzenlemeden adaletli bir şekilde istifade edecektir.
  2. İYİ PARTİ, EYT düzenlemesini bir sosyal yardım olarak değil, hak kaybının giderilmesi şeklinde ele alacaktır.
  3. Kamu maliyesinin ve sosyal güvenlik dengesinin sürdürülebilirliği ve nesiller arası adalet esas alınacaktır.
  4. Düzenleme basit ve anlaşılabilir olacak, sorunun giderilmesi adına öngörülen koşullardan yararlanmak için herhangi bir başvuru süre sınırı olmayacaktır.

Bu düzenleme bütüncül, mali etkileri analiz edilmiş bir düzenleme olacaktır. Sorunun çözüm aşamalarında, gerekli mali kaynaklar sağlanarak geçiş dönemi emekliliği düzenlemesinin finansmanında kullanılacak, böylelikle sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilirliği zedelenmeyecektir.

EYT çözüm planımızın yıllık maliyeti, geçmediğimiz köprüler, kullanmadığımız yollar için ödenen hazine garantilerinin yıllık yükünden daha az olacaktır.

EYT çözüm planımızın ortaya çıkaracağı maliyet, yaratılan ilave kaynaklarla, yönetilebilir olacaktır.

EYT’li kardeşlerimiz devletin sağlık imkanlarından, diğer emekliler gibi hiçbir kısıtlamaya tabi olmaksızın yararlanacaktır.

Bu kanundan yararlanacak vatandaşlarımız, istedikleri zaman yeniden işgücü piyasasına dönebileceklerdir.

TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMASINA
#AzKaldı