Çiftçimize Mazot, Gübre, Tohum, Elektrik ve Sulamada Girdi Desteği

GERİ DÖN

Çiftçimize Mazot, Gübre, Tohum, Elektrik ve Sulamada Girdi Desteği

Son yıllarda ülkemizde liyakatsiz yönetim, kontrolsüz döviz kuru, keyfi faiz oranları ve başarısız ekonomi politikaları sonucu; üretim maliyetleri her sektörde olduğu gibi tarımda da yükseldi.

İYİ PARTİ olarak bizler, koşullar her ne olursa olsun çiftçimizi döviz kuruna ezdirmeyeceğiz. Çünkü milletimizin hep birlikte refah içinde yaşayabilmesinin ön koşulu, temel gıdalara hiçbir maddi endişe duyulmadan erişebilmekten geçmektedir. Bugünkü ekonomik sıkıntılarda hem gıda hem ham madde fiyatlarının herkesin erişebileceği seviyelerde tutulabilmesi için, devlet desteklerinde tarımın öncelikli olması gerektiğine inanıyoruz.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA ÇİFTÇİMİZE VE ÜLKEMİZE SÖZ VERİYORUZ!

Çiftçi, destek girdilerini zamanında ve yerinde hesabında bulacak. Üreticimiz enflasyon ve döviz kuruna ezdirilmeyecek. Devlet, çiftçiye girdiyi ne kadar ve ne zaman kullanacağı konusunda yol gösterecek. En yüksek verim için çiftçi-devlet elele çalışacak. Böylece çiftçi ürettiği ürüne göre ne kadar mazot, gübre, tohum, su ve elektrik kullanacağını tam olarak bilecek. Mazot, gübre ya da yem tüketildiği anda çiftçinin kartına destekleme miktarı yüklenmiş olacak. Çiftçimiz artık yalnız yürümeyecek, devletin desteğini her an yanında hissederek üretecek, kazanacak ve Türkiye kalkınacak.

TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMASINA
#AzKaldı