AOÇ Tarım Bilimleri Akademisi

GERİ DÖN

AOÇ Tarım Bilimleri Akademisi

Değişen dünyanın güncel sorunlarına gerçekçi ve sürdürülebilir çözümler sunmayı ilke edinen İYİ PARTİ olarak bizler, tarımın milli bir mesele olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de tarım üreticilerinin, en İYİ şartlarda, en yeni teknolojiyle, bilimin öncülüğünde verimini ve kazancını artırmasını hedefliyoruz.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA ÇİFTÇİMİZE VE ÜLKEMİZE SÖZ VERİYORUZ!

Çiftçilerimizi kaderine terk eden, yalnız bırakan yaklaşımlar artık tarihe karışacak; tarımsal üretimde yenilikçi uygulamalara geçilecek, çiftçiler birer girişimci ve “asıl aktör” olacak. Tohum ve tarımsal ilaçlarda dışa bağlılık ivedilikle sonlandırılacak. Bunun için gerekli bilgi ve donanıma ise Atatürk Orman Çiftliği Tarım Bilimleri Akademisi ile sahip olacağız. Atatürk Orman Çiftliği Tarım Bilimleri Akademisi tarımsal ARGE’nin merkezi ve beyni olacak. Üreticilerimiz hem dünyadaki yeni teknolojilerden faydalanacak hem de Türkiye’nin tarımda ihtiyaç duyduğu çözümlere milli kaynaklar ve milli ARGE desteği ile ulaşacak.

Türkiye’nin sahip olduğu en önemli zenginliklerinden ve tarımsal kalkınma imkanlarından biri olan biyolojik çeşitlilik, hem iklim krizi hem de insan kaynaklı sebeplerden zarar görmektedir. Ancak bu durumu tersine çevirmek mümkündür. Uluslararası Biyoçeşitlilik ve Gen Kaynakları Merkezi’ni kurarak yurtdışına çıkarılan gen kaynaklarımızın geri getirilmesi için harekete geçeceğiz. Böylece AOÇ Tarım Bilimleri Akademisi teknolojik ve bilimsel çalışmalarıyla büyük bir tarımsal teknoloji üssü haline gelecek.

TARIMDA 4.0 DÖNEMİ

Tarım alanında, “Tarım 3.0 ve 4.0” hedefimize de bizi bu akademi taşıyacak. Akademi, öğrenim görmek, araştırma yapmak isteyenlere, fikir ve keşif sahiplerine, tarımsal üreticilere ve tarım alanında bilimsel çalışma yapmak isteyenlere gerekli ortamı, kaynağı ve imkanları sağlayan öncelikli bir kurum olacak.

TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMASINA
#AzKaldı