Bereketli Hasatlar

GERİ DÖN

Bereketli Hasatlar

Yıllardır, yanlış tarım ve ekonomi politikaları ile çiftçimiz, tarım maliyetleri altında ezilmeye terk edildi. Milletimiz ise bu bereketli topraklara rağmen ete, sebzeye, meyveye ve bakliyata ulaşamaz hale geldi. Buna artık izin vermeyeceğiz!

İYİ PARTİ olarak bizler, kuraklık ve iklim değişikliğinin de etkisiyle her geçen gün daha da büyüyen yaklaşan gıda krizinin, başta çiftçimiz olmak üzere bütün milletimiz için yaratacağı felaketi görerek buna ilişkin tüm tedbirleri gecikmeksizin alarak hayata geçireceğiz.

İYİ PARTİ İKTİDARINDA ÇİFTÇİMİZE VE ÜLKEMİZE SÖZ VERİYORUZ!

Bugün gittikçe derinleşen ekonomi, gıda ve iklim krizleriyle, en hızlı ve en etkili baş etme yöntemi, tarımsal ekonomi politikalarıdır. Bu konu, ülkemiz ve milletimiz için hayati önemdedir.

Çiftçimiz:

Ne ekeceğini, ne kadar ekeceğini, ne kadar maliyetle ekeceğini ve ne kadara satacağını bilerek artık nefes alacak.

Öncelikle tohum tarlaya düşmeden, süt sağılmadan ürünün maliyeti + kar miktarı ilan edilecek. Çiftçimiz, kazancını önceden bilecek, hesabını yapabilecek.

Tarımda asıl amacımız çiftçinin ürettiği ürünün piyasada gerçek değerini bulması, hak ettiği fiyatı almasıdır. Bunun için “KAZANÇ ODAKLI” yeni bir model kuracağız. Çiftçi ister süt, ister fındık üretsin; ürettiği ürünün fiyatını önceden bilecek, belirsizliğe mahkum olmayacak. Bunun için önceden fiyatı bileceği “EŞİK FİYAT”; fiyatın alt ve üst sınırlarını belirleyen “MÜDAHALE FİYATI”; sattığı ürününün eşik fiyattan daha fazla para ettiği zaman alacağı “FARK FİYATI”; Hayvansal ürünlerde ise “eşik fiyat” yerine geçecek olan “REFERANS FİYATI” uygulamasına geçeceğiz.

TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ GÜZEL GÜNLERE KAVUŞMASINA
#AzKaldı