31 Ağustos, 2018

Lütfü Türkkan Soru Önergesi

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.31.08.2018

Saygılarımla.

Lütfü TÜRKKAN

Kocaeli Milletvekili

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96.yıl dönümü ülkemizde coşku ile kutlanmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tüm yurtta törenlerle anılmıştır. 30 Ağustos’un yıl dönümünde Türkiye’nin dört bir yanında bayraklar ve Atatürk posterleri ve 30 Ağustos ile ilgili yazılar asılırken Samsun Çarşamba Havalimanı’nda farklı bir uygulama dikkat çekmiştir. Havalimanında bulunan check-in veznelerindeki ekranlara önceden her 30 Ağustos’ta Türk bayrağıyla birlikte Atatürk görselleri yansıtılırken, ekranlarda bu yıl “15 Temmuz Destanı” yazılı görüntüler gösterilmiştir.

1-Samsun Çarşamba Havalimanı’ndaki ekranlarda,30 Ağustos Zafer Bayramı’nın daha önceki yıl dönümlerinde Türk bayrağıyla birlikte Atatürk görselleri yansıtılırken bu yıl neden aynı uygulama yapılmamıştır?

2-Samsun Çarşamba Havalimanı’nda ekranlardaki bu durum bazı vatandaşlar tarafından Güvenlik ve Müdüriyete bildirilmesine rağmen uygulama neden düzeltilmemiştir?

3-Havalimanında bu uygulama yapılarak, 96 yıl önce birçok şehit vererek kazandığımız 30 Ağustos Meydan Muhaberesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yok sayılması mı hedeflenmektedir?

Medeniyet yolunun taşlarını
sadece cesurlar döşer...

Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı

AYRINTILI BİLGİ