28 Ağustos, 2018

Lütfü Türkkan Soru Önergesi

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.27.08.2018

Saygılarımla.

Lütfü TÜRKKAN

Kocaeli Milletvekili

Çayırova Belediyesi İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın, belediyeye ait arazi hisselerinden 15 gayrimenkul edindiği ve 27 gayrimenkulu olduğu ortaya çıktığına dair iddialar mevcut olup, Tartar’ın 6 bin 500 lira maaş almasına karşın 41 bin lira taksit ödediği iddiası da yerel basında gündeme getirilmiştir. Tartar’ın, iddiaların ardından 2018’in Nisan ayında Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci tarafından görevinden alındığı belirtilmiştir.

1-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’ın belediyeye ait arazi hisselerinden 15 gayrimenkul edindiği, toplamda 27 gayrimenkulu olduğu doğru mudur?

2-Başkan Yardımcısı Tartar, bu gayrimenkulleri nasıl edinmiştir, gayrimenkullere aylık ne kadar taksit ödemektedir, 41 bin lira taksit ödediği doğru mudur?

3-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar gayrimenkul edindiğine dair iddialar ortaya atıldığı sırada Belediye’den ne kadar maaş almaktadır?

4-Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar, gayrimenkul ödemelerini hangi gelirleri ile gerçekleştirmektedir, bu konuda bir beyanı var mıdır?

5-Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar’a bu iddialar hakkında açılmış herhangi bir soruşturma var mıdır, var ise bu ne aşamadadır?

6-Başkan Yardımcısı Tartar’ın şu anki hukuki durumu nedir? Belediye Başkan Yardımcısı kadrosu devam etmekte midir, açığa mı alınmıştır, yoksa yasal izin hakkını mı kullanmaktadır?

Medeniyet yolunun taşlarını
sadece cesurlar döşer...

Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı

AYRINTILI BİLGİ